دادستان مرکز البرز گفت: تاکنون پرونده قضایی در خصوص انتخابات در استان تشکیل نشده، ولی لازم است به افرادی که در صدد قانون شکنی هستند تذکر داده شود.
کد خبر: ۹۶۵۳۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵ 20 May 2021

تاکنون پرونده قضایی در خصوص انتخابات در استان تشکیل نشده است

به گزارش «تابناک البرز» مددی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: این ویژگی نیازمند آن است که دستگاه‌های متولی نظارت دقیق و منسجمی بر فعالیت‌های نامزد‌ها و هواداران آن‌ها در این فضا داشته باشند.

حسن مددی با بیان تجربه موفق دادستانی کرج در انتخابات اخیر مجلس و برگزاری نشست توجیهی برای نامزد‌ها، گفت: فرمانداری‌ها نسبت به برگزاری جلسات توجیهی برای نامزد‌ها و نمایندگان آن‌ها اقدام کنند تا شرایط و ضوابط برگزاری انتخابات و چارچوب‌های قانونی موجود تبیین شود.

او با تاکید بر اینکه دادستانی در انتخابات پیش رو نظارت قانونی بیشتری خواهد داشت نسبت به هرگونه سوء استفاده از امکانات دولتی از جمله شهرداری ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان و دولتی علیه یا له نامزد‌ها هشدار داد و افزود: تعقیب قضایی و تسریع در رسیدگی قانونی به جرایم در انتظار متخلفان خواهد بود.

مددی بر لزوم اتخاذ تدابیری برای رعایت نکات بهداشتی در حوزه‌های اخذ رای تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های متولی نسبت به ضدعفونی محیط، صندوق اخذ رای و لوازم موجود در شعب، استقرار اقلام ضدعفونی و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی اقدام و به عموم مردم برای اطمینان از رعایت نکات بهداشتی در اجرای انتخابات اطلاع رسانی کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار