سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز گفت که با توجه به میزان بالای مصرف برق، جدول خاموشی ها از روز شنبه یکم خردادماه سال جاری در این استان اعلام و اجرایی می شود.
کد خبر: ۹۶۵۳۴۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷ 20 May 2021

اجرای جدول خاموشی های برق البرز از اول خرداد ماه

به گزارش «تابناک البرز» رامین فرج اظهار داشت: این روزها شاهد افزایش میزان مصرف برق در سراسر کشور از جمله استان البرز هستیم که این سبب فشار مضاعف به شبکه ها و سیستم های توزیع برق شده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس از آغاز هفته آینده جدول خاموشی ها در استان البرز آغاز و طبق این جدول مناطق مختلف استان در ساعاتی از شبانه روز قطعی برق خواهند داشت.

فرج گفت: به احتمال هریک از مناطق مختلف استان البرز در طول شبانه روز یک نوبت قطعی برق داشته باشند که البته در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز بیان داشت : انتظار می رود مردم استان با صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق از وقوع خاموشی ها در ماه های پیش رو جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد که اگر مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند ، شرکت توزیع برق استان البرز و کشور نهایت تلاش خود را برای پیشگیری از قطعی برق به عمل خواهند آورد.

فرج ادامه داد: خاموش کردن لامپ های اضافی ، استفاده از لامپ های کم مصرف ، استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برق در ساعات پیک مصرف برق ، مهمترین اقدام برای صرفه جویی در مصرف انرژی و پیشگیری از خاموشی برق است.

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز اظهار داشت: افزایش مصرف برق در ماه های گرم سال بیشترین فشار را به شبکه توزیع برق کشور وارد می کند که تنها با فرهنگ سازی و مشارکت مردم می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

شرکت توزیع برق استان البرز بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک دارد.

تابستان و زمستان سال گذشته افزایش مصرف برق در کشور سبب خاموشی های مقطعی شد که استان البرز از این امر مستثنی نبود.

همچنین شرکت آبفای البرز در گزارشی اعلام کرد که برای تابستان امسال جیره بندی آب نداریم اما اگر قطعی برق رخ دهد، تصفیه خانه ها و سیستم های پمپاژ آب تحت تاثیر این قطعی قرار گرفته و در نهایت با قطعی آب در مناطقی از استان مواجه خواهیم شد.

تاکید شرکت های توزیع برق و آبفا بر مصرف بهینه آب و برق در ماه های پیش رو است ضمن آنکه کاهش بارندگی ها در سال آبی جاری بر خدمات رسانی این شرکت ها تاثیر منفی داشته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار