شهردار کرج گفت: سومین تصفیه خانه محلی با هدف تامین آب خام پایدار فضای سبز، حذف آب شرب و برداشت از سفره‌های زیرزمینی به زودی به بهره برداری می‌رسد.
کد خبر: ۹۶۵۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰ 19 May 2021

سومین تصفیه‌خانه محلی کرج پیش از تابستان امسال افتتاح می‌شود

به گزارش «تابناک البرز» علی کمالی زاده اظهار کرد: این تصفیه خانه با ظرفیت ۱۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز با روش بیولوژیکی IFAS در محله دولت‌آباد کرج حال تکمیل است.

وی ادامه داد: پکیج‌های تصفیه فاضلاب مبتنی بر فناوری‌های IFAS در مقایسه با محصولات مشابه دارای مزایای بسیاری است که از مهمترین آن‌ها می‌توان به قابلیت نصب در مناطق مختلف آب و هوایی، کاهش سرمایه گذاری اولیه و افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی بهره وری و ضریب اطمینان بالا اشاره کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه با توجه به کاهش منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی، آبیاری فضای سبز شهری با آب شرب منطقی نیست، توضیح داد: بر این اساس مدیریت شهری کرج طی چند سال گذشته برنامه ریزی دقیقی برای افزایش تعداد تصفیه خانه‌های محلی در مناطق مختلف داشته و احداث ۱۰ تصفیه خانه را در دستور کار دارد.

کمالی زاده تاکید کرد: تصفیه خانه محله دولت آباد سومین تصفیه خانه کرج است و پیش از این دو تصفیه خانه نیز در منطقه مهرویلا و حصارک به بهره برداری رسیده است.

شهردار کرج اضافه کرد: ظرفیت هر یک از دو تصفیه خانه‌های قبلی کرج نیز هم ۱۰ لیتر بر ثانیه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار