فرمانده انتظامی البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداران اینترنتی و شناسایی ۳۰۰ نفر مالباخته خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۷۹۴۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۶ 21 May 2024
به گزارش «تابناک البرز» سردار حمید هداوند اظهار کرد: در پی مراجعه یک شهروند به پلیس فتا البرز و اعلام این موضوع که به دلیل فروش یک دستگاه کنسول بازی‌های رایانه‌ای به فردی ناشناس و واریز وجه حاصل از آن به صورت اینترنتی، حساب‌های بانکی نامبرده مسدود شده است، بررسی‌های تخصصی از سوی کارشناسان پلیس فتا استان جهت کشف زوایای پنهان پرونده آغاز شد. 
فرمانده انتظامی البرز افزود: در بررسی اولیه پلیس فتا مشخص شد که مالباخته در دام یک باند حرفه‌ای کلاهبرداری با روش فیشینگ گرفتار شده و این باند وجوه حاصل از کلاهبرداری اینترنتی را به حساب نامبرده واریز و منجر به انسداد حساب وی شده است. 
وی به شیوه و شگرد کلاهبرداری این باند حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: در بررسی‌های تخصصی و فنی ماموران پلیس فتا استان البرز مشخص شد که متهمان در بستر پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی با ارسال پیامک جعلی ابلاغیه قضایی طعمه‌ها را به درگاه جعلی هدایت و با سرقت اطلاعات حساب کاربران با رمزگیری و هک تلفن همراه مالباختگان اقدام به خرید کنسول بازی از یک شهروند کرده‌اند. 
هداوند بیان کرد: با تلاش‌های بی‌وقفه مأموران پلیس فتا اعضای باند پنج نفره فیشینگ در شهر کرج شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی تمام آن‌ها در عملیات‌های جداگانه دستگیر شدند.
وی با اشاره به کشف اطلاعات حساب بیش از ۳۰۰ نفر از کاربران اینترنتی از تجهیزات الکترونیک متهمان، یادآورشد: ارزش ریالی کلاهبرداری صورت گرفته توسط این باند بیش از ۴۵ میلیارد ریال برآورد شده است.
وی از شناسایی تعدادی از مالباخته این پرونده در کشور خبر داد و گفت: تحقیقات در خصوص شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار