مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز گفت: اتباع خارجی به بهانه روادید گردشگری، بسیاری از فرصت های شغلی در کارخانه ها ، مراکز تولیدی و سایر کسب و کارها را اشغال می کنند.
کد خبر: ۱۱۶۵۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۲ 05 May 2024

به گزارش «تابناک البرز» سیروس دهقان شیری افزود: این روادید از برخی کشورهای همسایه برای افرادی صادر شده است تا به کشور جمهوری اسلامی ایران سفر کرده و از اماکن زیارتی و گردشگری دیدن کنند.

وی بیان کرد: در حالی که در استان البرز شاهد آن هستیم بسیاری از اتباع از این امر سوءاستفاده کرده و با دریافت روادید سه ماهه سیاحتی و تمدید چندین مرتبه آن و آوردن خانواده های خود از مجراهای غیرقانونی به صورت غیرمجاز اقدام به اقامت می کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال سال جهش تولید با مشارکت مردم از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی )نام گذاری شده است، از دستگاه های متولی و وزارت امورخارجه تقاضا می شود، این امر مهم را در دستور کار قرار دهند تا روند اجرایی طرح های بازگشت اتباع غیرمجاز به کشورشان بیش از این دچار مشکل نشود.

وی افزود: با دستورالعمل ها و ابلاغیه های سازمان ملی مهاجرت و اجرای طرح های ویژه در حوزه اتباع سعی داریم، تا اتباع غیرمجازی که باعث از دست رفتن مشاغل جوانان ایرانی هستند را به کشورشان باز گردانیم، بنابراین ضرورت دارد همکاری لازم در اجرای این طرح ها با اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی صورت گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار