رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از کسب رتبه دو کشوری این استان در شاخص بی دردی زایمان طبیعی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۵۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴ 05 May 2024

به گزارش «تابناک البرز» دکتر شهرام صیادی به مناسبت روز ماما ضمن تقدیر از خدمات جامعه مامایی در ارتقا سلامت مادر و نوزاد اظهار کرد: در استان البرز بیش از 1200ماما در بخش های درمان ، بهداشت و آموزش فعالیت می کنند که در بخش خصوصی 212نفر در بخش دولتی 931نفر و تامین اجتماعی 64نفر می باشد. 

وی افزود: هفته ملی ماما با شعار هر ماما یک سفیر جوانی جمعیت  از 15اردیبهشت ماه آغاز می شود و  جامعه مامایی در ارتقای شاخص های رشد جمعیت و زایمان طبیعی در استان  تلاش های زیادی انجام داده است.

دکتر صیادی خاطر نشان کرد در سال گذشته بیش از 11هزار زایمان طبیعی در استان انجام شده است و زایمان طبیعی در مادران ایرانی فرزند اول با رشد 2/3 درصدی همراه بوده است.

رییس دانشگاه افزود: استان البرز در شاخص های بی دردی زایمان طبیعی رتبه 2کشوری را دارد و در سال گذشته این شاخص رشد داشته است.

وی با بیان اینکه طبق استاندارد جهانی به ازای هر دو مادر باید یک ماما وجود داشته باشد گفت: خوشبختانه این شاخص در تمامی بیمارستان های استان که زایشگاه دارند رعایت شده است و فقط بیمارستان کمالی با این استاندارد کمی فاصله دارد و یکی از اولویت های دانشگاه در ارتقا جامعه مامایی افزایش تعداد ماما شاغل در بیمارستان کمالی است که به  شاخص جهانی استاندارد برسیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار