سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر البرز از اجرای طرح بیمه رایگان مادران غیر شاغل روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بالاتر خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۲۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۳ 15 April 2024

به گزارش «تابناک البرز» فواد محمدی اظهار کرد: در راستای ماده ۲۱ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، مادران غیر شاغل روستایی و عشایری که دارای سه فرزند و بیشتر هستند به صورت رایگان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در مرحله اول اجرای این طرح حق بیمه ۵۰۰ هزار نفر در کشور از واجدین شرایط توسط دولت در سطح یک جدول سطوح درآمدی به صورت کاملا رایگان تا زمان بازنشستگی پرداخت خواهد شد که این امر می تواند نویدبخش آینده روشن برای مشمولین باشد.

محمدی توضیح داد: مجموعه مدیریت صندوق در استان البرز آمادگی کامل جهت پیش ثبت نام از واجدین شرایط را دارد و مشمولین می‌توانند با مراجعه به دفاتر کارگزاری یا مراجعه به سایت WWW.ROOSTAA.IR  نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند.

وی با اشاره به بخشی از شرایط کلی احراز مشمولین تصریح کرد: مشمولین باید غیرشاغل(خانه دار) ساکن در مناطق روستایی و عشایری و دارای سه فرزند و بیشتر باشند، حداقل سه فرزند در قید حیات که دارای تابعیت ایرانی هستند داشته باشند، نرخ باروری شهرستان محل زادگاه شوهر متقاضی(پدر) یا فرزند سوم و بیشتر بالای دو و نیم نباشد.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اولویت بندی ثبت نام مشمولین از سوی ستاد ملی جمعیت؛ مرحله پیش ثبت نام نخست مربوط به مادرانی است که تاریخ تولد فرزند سوم و بالاتر ایشان از تاریخ اول فروردین سال ۹۶  به بعد باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بدیهی است پس از احراز شرایط مندرج در ماده (۲۱) از طریق سازمان ثبت احوال کشور؛ استعلام تایید غیر شاغل و عدم دریافت مستمری از سایر صندوق‌ها و تخصیص بودجه، پیش ثبت نام متقاضیان قطعی و نتیجه از طریق پیامک به ذینفع اطلاع رسانی خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار