‌معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج و رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های کرج، فردیس و اشتهارد با پایان زمان بررسی احراز صلاحیت داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از تأیید صلاحیت ۴۴۵ نفر در این حوزه انتخابیه خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۷۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸ 11 November 2023

به گزارش «تابناک البرز» «یحیی رمضانی» گفت: داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیئت اجرایی مورد تأیید قرار نگرفته و یا احراز نشده می‌توانند به مدت ۴ روز از تاریخ ۲۱ /۱۴۰۲/۰٨ تا ۱۴۰۲/۰٨/۲۴ ( ساعت ٨ صبح الی ۱٨ عصر) تنها از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی وزارت کشوربه آدرس الکترونیکی keshvar.moi.ir اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت‌نام نمایند.

رمضانی ضمن اعلام گزارشی از روند ثبت‌نام‌های داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، نتایج احراز صلاحیت‌های داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را نیز در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد تشریح و بیان کرد: پس از ثبت‌نام تعداد ۵۲۷ کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه فرمانداری کرج ( کرج، فردیس و اشتهارد)، روند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان با حضور اعضای هیئت اجرایی، حقوقدانان و هیئت نظارت از تاریخ ۴ آبان ماه آغاز شد و تا ۱٨ آبان ماه نیز ادامه داشت.

وی افزود: بر این اساس ۴۴۵ نفر صلاحیت شان مورد تایید هیئت اجرایی قرار گرفت و برای ۲٨ نفر نیز پاسخی از سوی مراجع پنجگانه دریافت نشد.

فرماندار کرج ادامه داد: همچنین تعداد ۵۴ نفر نیز با توجه به بررسی سوابق ۵ ساله اجرایی عدم احراز صلاحیت شدند.

رئیس مرکز حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد در ادامه با اشاره به پایان بررسی احراز صلاحیت‌های داوطلبان مجلس دوازدهم و اعلام وصول نتایج به صورت مکتوب به هیئت نظارت گفت: نتایج تأیید یا عدم احراز صلاحیت داوطلبان نیز در مورخ ۱٨ و ۱۹ آبان ماه به شخص داوطلب اعلام شد.

وی همچنین تصریح کرد: به استناد تبصره ماده ۶۱ قانون انتخابات و در راستای رعایت حقوق داوطلبان مجلس شورای اسلامی، اشخاصی که صلاحیت آن‌ها در هیئت اجرایی مورد تایید قرار نگرفته و یا احراز نشده می‌توانند به مدت ۴ روز از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ تا ۱٤۰۲/۰۸/۲٤ از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ تنها از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی وزارت کشوربه آدرس الکترونیکی keshvar.moi.ir اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت نمایند.

روند ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه کرج

رمضانی در ادامه با اشاره به تعداد ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این حوزه انتخابیه نیز گفت: از زمان شروع ثبت نام های داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۱٤ تا ۱٤۰۲/۰۸/۲۰ تعداد ثبت نام کنندگان در حوزه انتخابیه استان البرز ۵ نفر بوده اند که ۳ نفر از حوزه انتخابیه استان (فرمانداری کرج) و ۲ نفر نیز از قم و وزارت کشور نام نویسی کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز زمان پایان ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز است و داوطلبان می‌بایست تا قبل از پایان زمان قانونی ساعت ۱٨ نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار