مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از ثبت تخلف و جریمه ۲۷ میلیارد ریالی یک واحد بسته‌بندی گوشت در استان البرز خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۶۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲ 13 September 2023
به گزارش «تابناک البرز» مسعود امرالهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، در رابطه با کشف تخلف گران‌فروشی گوشت توسط یکی از شرکت‌های بسته‌بندی بیان کرد: این شرکت بسته‌بندی گوشت‌های وارداتی یارانه‌ای را بسته‌بندی و توزیع می‌کرد که اقدام به گران‌فروشی محصول کرده است و بخشی از گوشت را خارج از شبکه توزیع به بازار و واحدهای دیگر عرضه کرده است.
وی افزود: با وجود تاکید بازرسین به عدم تولید و بسته‌بندی گوشت‌های خارج از مصوبه تنظیم بازار، این شرکت از این امر سر باز زده و به دلیل این که تفکیک این گوشت با گوشت تنظیم بازاری امکان‌پذیر نیست، توانستند گوشت را با قیمت بالاتر به بازار عرضه کنند.
امرالهی ادامه داد: بازرسین این تخلف را کشف و پرونده را با جریمه حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: واحدهای صنفی که گوشت‌های تنظیم بازاری را بسته‌بندی و توزیع می‌کنند چنانچه تخلفی داشته باشند بازرسین با واحد صنفی برخورد قاطع خواهند کرد.
وی افزود: قیمت‌های تنظیم بازاری گوشت قرمز، ران گوسفندی و سردست گوسفندی با ماهیچه ۳۹۰ هزار تومان، گردن گوسفندی ۲۶۵ هزار تومان، راسته با استخوان گوسفندی ۳۱۰ هزار تومان، قلوه‌گاه گوسفندی بدون استخوان ۲۴۰ هزار تومان، مخلوط گوسفندی ۳۱۶ هزار تومان است و اگر مردم بیش از این قیمت‌ها را در فروشگاه‌ها مشاهده کنند می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۴ با درج عنوان شرکت بسته‌بندی به بازرسین اعلام کنند تا با گران‌فروشی برخورد قاطع انجام شود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار