سرپناه شبانه مراکز بهزیستی البرز آماده اسکان افراد بی‌خانمان

مدیرکل بهزیستی استان البرز از آمادگی این نهاد حمایتی برای اسکان افراد بی خانمان در مراکز سرپناه شبانه و مرکز گذری آسیب در این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۷۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱ 16 January 2023

سرپناه شبانه مراکز بهزیستی البرز آماده اسکان افراد بی‌خانمان

به گزارش «تابناک البرز» وجیهه محمدی فلاح در بازدید از مرکز گذری کاهش آسیب رستا افزود: مراکز گذری کاهش آسیب( DIC ) و مراکز سرپناه شبانه(شلتر) ، مکان هایی هستند که به منظور کاهش آسیب‌های اعتیاد تاسیس شده است .

وی ادامه داد: مراکز گذری کاهش آسیب از ساعت ۹ الی ۱۴ و شلتر ها از ساعت ۱۸ الی هشت صبح روز بعد خدمات بهداشتی و آموزشی به فرد آسیب دیده و معتادانی که تمایل به ترک ندارند و دارای رفتارهای پرخطر هستند ارایه می دهند.

محمدی فلاح ادامه داد : در این مراکز خدماتی مانند دادن وعده غذای گرم ، مکان استراحت و خواب ، استحمام ، توزیع لباس و پوشاک، پانسمان و آموزش های لازم در خصوص کنترل و کاهش بیماری هایی همچون اچ آی وی و ایدز و بیماری های مقاربتی ارائه می شود.

محمدی فلاح بیان کرد: با توجه به فصل سرما و برودت هوا چهار مرکز بهزیستی در استان البرز آماده خدمت رسانی به افراد است و به همین منظور از مردم نوعدوست استان البرز درخواست داریم در هر ساعت از شبانه روز نسبت به راهنمایی و انتقال افراد بی‌سرپناه، کارتن خواب‌، معتادین متجاهر و دیگر گروه‌های در معرض آسیب به مراکز بهزیستی همکاری لازم را داشته باشند.

چهار مرکز شامل ،مرکز گذری کاهش آسیب "مهرگستر" واقع در کرج . ماهدشت . ابتدای بلوار سرداران جنب نمایندگی بیمه ایران با ظرفیت ۲۰ الی ۳۰ نفر (ساعات کاری ۹ صبح الی ۱۴)، مرکز گذری کاهش آسیب "رستا" واقع در اسلام آباد،۲۰متری شریعتی،بعد از سازمان آب،نبش کوچه غفاری و آمنه، با ظرفیت ۳۰ الی ۴۰ نفر (ساعات کاری ۹ صبح الی ۱۴)،سرپناه شبانه "ساحل " کرج . جاده قزلحصار .خیابان محمد تقی بعد از پارک جنب کمپ کاج با ظرفیت ۳۰ الی ۴۰ نفر( ساعات کاری ۱۸ عصر الی ۸ صبح) و سرپناه شبانه و کاهش آسیب گذری "تولد دوباره" واقع در فردیس . خیابان اسکویه . بین بلوار اول و دوم با ظرفیت ۳۰ الی ۴۰ نفر( ساعات کاری بصورت شبانه روزی) در شهرستان کرج آماده اسکان افراد بی خانمان شده اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
وبگردی
آخرین اخبار