معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد: برای نخستین بار کلاس آمادگی کنکور خیری توسط معلمان در مدارس کم برخوردار این استان در راستای عدالت آموزشی راه اندازی شد.
کد خبر: ۱۰۷۸۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰ 24 November 2022

به گزارش «تابناک البرز» لیلا الماسی افزود: هدف از اجرای این طرح آموزشی، حمایتی برای دانش آموزان مناطق کم برخوردار استان ارتقاء سطح علمی، اعتماد به نفس و تمرین نکات کنکوری در درس های تخصصی رشته های مختلف تحصیلی با حضور معلمان توانمند خیر فعال در حوزه آموزش کنکور است.

وی بیان داشت: اراده، تلاش، تمرین، آموزش، برنامه ریزی دقیق، جدیت، پشتکار، حمایت خانواده و کلاس های مدرسه از جمله عواملی هستند که نفرات اول کنکور سراسری آنها را دلیل موفقیت در کسب رتبه های برتر آزمون ورودی دانشگاه ها اعلام می کنند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز خاطرنشان کرد: این برنامه در مدارس دولتی استان البرز کلید خورده است تا دانش آموزانی که توان مالی شرکت در کلاس های کنکور آزاد را ندارند زیر پوشش حمایتی معلمان خیر نیک اندیش استان برای داشتن آمادگی هر چه بیشتر در کنکور قرار گیرند.
الماسی یادآورشد: دانش آموزان کنکوری در مناطق کم برخوردار استان البرز براساس برنامه ریزی صورت گرفته در این طرح تا زمان برگزاری کنکور زیر پوشش کلاس های خیری کنکور قرار می گیرند.
وی ادامه داد: در این کلاس ها همچنین رمزموفقیت دانش آموزان مدارس دولتی برای دانش آموزان دم کنکوری تبیین و تشریح می شود که چگونه با توکل به خدا، پشتکار و اعتماد به نفس در کنار برنامه ریزی درسی توانستند در آزمون ورودی دانشگاه ها به موفقیت دست پیدا کنند.
الماسی تصریح کرد: دبیران خیر مجرب با ارایه مشاوره های تحصیلی و نیز برگزاری کلاس های آموزشی و کمک آموزشی، دانش آموزان را در عبور از سد کنکور و کسب موفقیت های بیشتر در این آزمون یاری خواهند کرد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه بحث کنکور اگرچه در ظاهر آزمونی است که شرکت کنندگانی برای ورود به دانشگاه دارد اما مبحثی پیچیده است، گفت: مشکل عمده ای که در کشور ما وجود دارد این است که زیرساخت های فرهنگی و ذهنیت پدر و مادرهای ما به گونه ای ساخته شده است که انگار راه رستگاری فرزندان حتما باید از کنکور بگذرد.
وی گفت: با راه اندازی این کلاس ها در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته امیدواریم با تمرکز بر تقویت کلاس‌های کنکور موفق به کسب رتبه‌های برتر کنکور از مناطق کم برخوردار استان باشیم.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز تاکید کرد: کنکور به عنوان بزرگ ترین رقابت آموزشی کشور بین دانش آموزان علاوه بر حواشی اقتصادی و فرهنگی مختلف ، به عنوان یک رویداد استرس‌ زا هر ساله موضوع مورد بحث کارشناسان مختلف و موضوع گفت و گو و محفل بسیاری از خانواده ها است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار