مدیرعامل اتحادیه مرغ تخمگذار استان البرز با اشاره به تولید مناسب تخم مرغ در واحدهای مرغداری استان، گفت: در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان روزانه ۴۰ تن تخم مرغ وارد بازار مصرف البرز می شود.
کد خبر: ۱۰۳۴۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷ 16 March 2022

افزایش قیمت تخم مرغ به دلیل شوک حذف ارز ترجیحی!

به گزارش «تابناک البرز» علی احدی گفت: در استان البرز حدود ۱۳۰ واحد  فعال مرغداری مستقر است که ۱۰۲ واحد مرغ تخمگذار و ۲۸ واحد پرورش پولت (جوجه مرغ تخم گذار) هستند.

وی با بیان اینکه تخم مرغ با قیمت تنظیم بازار ۴۳ هزار تومان عرضه می شود، اظهار داشت: روزانه حدود ۱۸۰ تن تخم مرغ در استان تولید  که بیش از نیمی از این  ماده پروتئینی به استان های دیگر  ارسال می شود.

وی با بیان اینکه واحدهای موجود در پرورش پولت نیز با نیمی از ظرفیت فعال هستند، گفت: حتی بعضی از واحدهای بزرگ مرغ تخمگذار با نیمی از ظرفیت و یا کمتر فعال هستند و موجب خارج شدن مقدار زیادی از ظرفیت تولیدی  استان از چرخه تولید شده است.

احدی یکی از مشکلات پیش روی واحدهای مرغ تخم گذار را امکان حذف ارز ترجیحی دانست و افزود: اگر این ارز حذف شود قیمت مصوب تخم مرغ به دلیل بالارفتن قیمت نهاده ها افزایش می یابد زیرا ۷۰ درصد قیمت تخم مرغ به نهاده ها بستگی دارد.

استان البرز با دارا بودن ۱۰ درصد ظرفیت مرغداری های تخم گذار کشور ۱۰ درصد تولید کشور را برعهده دارد و تامین کننده نیاز بسیاری از استان های کشور می باشد.

البرز رتبه پنجم تولید تخم مرغ در کشور را دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار