استاندار البرز گفت: ساماندهی دفاتر مشاور املاک در استان با جدیت دنبال شود.
کد خبر: ۱۱۰۸۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸ 07 June 2023

ساماندهی دفاتر مشاور املاک در البرز با جدیت دنبال شود

به گزارش «تابناک البرز» مجتبی عبداللهی در جلسه قرارگاه مسکن استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با قدردانی از اتحادیه مشاوران املاک استان، افزود: سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام شد و ساماندهی و ضابطه مند کردن دفاتر املاک در دستور اجرا قرار گرفت.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی شفاف در خصوص حق الزحمه مشاوران املاک بدرستی شکل گرفت و انتظار می‌رود که استمرار و تداوم داشته باشد. 

عبداللهی گفت: شناسایی و تعیین تکلیف دفاتر مشاور املاک فاقد جواز و پروانه باید با جدیت دنبال و فواصل قانونی اعمال شود.

وی افزود: جمع آوری مبایعه نامه های کاغذی و ثبت معاملات در سامانه، اقدام برای اخذ جواز کسب، اطلاع رسانی شفاف در خصوص حقوق موجر و مستاجر، دریافت رسید مبالغ پرداختی در دفاتر و... از جمله موضوعاتی است که ضرورت دارد اجرایی شود.

استاندار البرز گفت: جلسات قرارگاه مسکن با موضوع ساماندهی دفاتر املاک و نظارت بر معاملات خرید، فروش و اجاره مسکن در شهرستان ها به ریاست فرمانداران برگزار شود.

وی با اشاره به شعار سال و نقش تولید مسکن در کاهش تورم، افزود: باید از تمامی ظرفیت های مردمی، انبوه سازان بخش خصوصی، خیرین و تعهدات قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای تولید مسکن ارزان در استان باره برداری کنیم.

عبداللهی گفت: در این راستا شهرداری ها نقش موثری دارند چراکه اعمال تخفیف های ویژه، اعطای پروانه ساخت رایگان، نظارت بر روند ساخت و ساز و... مشوق و راهگشا خواهد بود. 

وی افزود: شهرداری ها با توجه به افزایش درآمدها از محل ارزش افزوده و تعیین تکلیف ساختمان های فاقد سند، باید در جهت ساخت مسکن، احداث سالن های ورزشی و مجموعه های بهداشتی و درمانی، همراه استان باشند‌.

استاندار البرز گفت: از این طریق طی همکاری و هم افزایی بین مسئولان می توانیم سرانه ها را ارتقا دهیم و روند ارائه خدمات را تقویت کنیم.

وی افزود: باید تعهدات خود را در نهضت ملی مسکن با برنامه ریزی و اقدامات قرارگاهی، محقق کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار