مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز اعلام کرد: با اجرای قطعه نخست پروژه عمرانی روی رودخانه های سیاه جوی و دلمبر ، بخشی از محدوده سیل خیز شهر ۱۰۰ هزار نفری ماهدشت کرج ساماندهی شد.
کد خبر: ۱۰۸۸۲۴۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲ 19 January 2023

به گزارش «تابناک البرز» داوود نجفیان در حاشیه بازدید مهدی عسکری نماینده مردم شهرستان های کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی از طرح ساماندهی رودخانه های سیاه جوی و دلمبر در منطقه ماهدشت کرج افزود: اکنون قطعه نخست کانال هدایت این 2 رودخانه به طول ۷۵۰ متر انجام شده و قطعه دوم نیز به طول ۲ کیلومتر آغاز شده است.

وی ادامه داد: اجرای قطعه نخست ساماندهی رودخانه های سیاه جوی و دلمبر در محدوده شهر ماهدشت ۱۴ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

نجفیان گفت: ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیز برای انجام قطعه دوم ساماندهی رودخانه های سیاه جوی و دلمبر در محدوده جغرافیایی ماهدشت کرج اختصاص یافته و با توجه به ضرورت اجرای این پروژه ، تلاش ها براین است تا در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز بیان کرد: شهرداری های کرج و ماهدشت در اجرای طرح ساماندهی رودخانه های سیاه جوی و دلمبر با شرکت آب منطقه ای البرز همکاری دارند.

وی ادامه داد: در سال های گذشته هنگام بارندگی ها ، طغیان رودخانه های سیاه جوی و دلمبر سبب آبگرفتگی مناطقی از شهر ماهدشت کرج می شد که سبب نارضایتی مردم شده بود.

رودخانه های سیاه جوی و دلمبر از شمال کلانشهر کرج سرچشمه می گیرند و پس از عبور از مناطق باغستان،حصارک ، مهرشهر، محمدشهر و ماهدشت کرج به رودخانه شور در جنوب ماهدشت می ریزند.

این رودخانه ها در دهه های اخیر به علت توسعه شهری با مشکلات زیست محیطی همراه شده به طوریکه آلایندگی زیست محیطی آنها سبب گلایه و شکایت مردم به ویژه در مناطق مهرشهر، محمد شهر و ماهدشت کرج شده است .

بخش عمده این رودخانه ها که طول آنها حدود ۴۰ کیلومتر است توسط دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری های کرج ، محمدشهر و شرکت آب منطقه ای البرز در قالب کانال مسقف ساماندهی شده است.

در سفر فروردین ماه امسال رییس جمهور به استان البرز ، طرح ارتقای ۲ شهر کمالشهر و ماهدشت کرج به شهرستان تصویب شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار