مدیرکل محیط زیست البرز با اشاره به ایجاد گشت‌های شبانه برای پایش ماشین‌آلات حمل زباله، گفت: در اولین پایشی که صورت گرفته بیش از ۹۰ درصد این ماشین آلات فاقد کاور بودند و شیرآبه آنها هم مدیریت نمی‌شد که طی دو ماه گذشته این آمار به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است.
کد خبر: ۱۰۶۹۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶ 26 September 2022

به گزارش «تابناک البرز» مجید درگی با اشاره به اینکه در این دولت برای برخورد با متخلفانی که به محیط زیست آسیب می‌زنند و منابع ملی را تصرف می‌کنند تعارف نداریم، اظهار کرد:  خوشبختانه دستگاه قضا در این زمینه همکاری فوق العاده‌ای با محیط زیست دارد و به پرونده های مرتبط با این موضوع به سرعت رسیدگی می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت‌های موجود برای حفظ محیط زیست، سازمان بازرسی کشور طی نامه‌ای به استانداری‌های کل کشور ابلاغ کرده که هیچ پروژه عمرانی بدون پیوست زیست محیطی نباید به مرحله اجرا برسد و این از آن جهت است که عزمی برای عدم تکرار تجربه‌های تلخ گذشته در اجرای پروژه‌هایی که باعث تخریب محیط زیست شده اند، به وجود آمده است.

این مسئول اظهار کرد: چند هفته گذشته قرار بود بخشی از طرح ملی مسکن در یکی از شهرستان‌های استان کلید بخورد ولی چون مجوز زیست محیطی آن صادر نشده بود، از دستور کار خارج شد و این نشان می‌دهد این دولت به چه میزان خود را مقید به رعایت مسائل زیست محیطی نه در شعار بلکه در عمل می‌داند.

وی در ادامه با بیان اینکه طی بیش از یکسال گذشته چندین مصوبه محیط زیستی در  البرز ابلاغ شده، افزود: یکی از این مصوبات پایش و  کنترل ماشین آلات حمل زباله بود که بر اساس آن محیط زیست گشت‌های شبانه‌ای برای  بررسی وضعیت حمل زباله در استان ایجاد کرده است.

مدیرکل محیط زیست البرز اظهار کرد: در اولین پایشی که صورت گرفته بیش از ۹۰ درصد این ماشین آلات فاقد کاور بودند و شیرآبه آنها هم مدیریت نمی‌شد که طی دو ماه گذشته این آمار به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است.

درگی اضافه کرد: در بحث حمل زباله شهرستان‌های تابعه البرز به خوبی عمل می‌کنند و بیشترین مشکل مربوط به ضعف عملکردی پیمانکاران شهرستان کرج است.

این مسئول تاکید کرد: در این خصوص شکایتی به دستگاه قضا ارجاع داده شده و پرونده در حال بررسی است.

وی ادامه داد: اگر روندی که آغاز شده با همین سرعت پیش برود قطعا در آینده نزدیک تحولی اساسی در حوزه محیط زیست استان خواهیم داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
وبگردی
آخرین اخبار