رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: اشخاصی که سوژه‌های خود را از سایت دیوار شناسایی و با استفاده از مدارک جعلی اقدام به کرایه لوازم پزشکی، لوازم صوتی و اقلام ساختمانی آن‌ها کرده و متواری می‌شدند، دستگیر شدند.
کد خبر: ۱۰۲۲۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹ 15 January 2022

به گزارش «تابناک البرز» سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی ارجاع پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از طریق ارائه مدارک هویتی جعلی به پلیس آگاهی این استان، بررسی موضوع در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت.

او می گوید: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که شخصی ناشناس با شناسایی مالباختگان از طریق سایت دیوار، اقدام به اجاره اقلامی از قبیل دستگاه اکسیژن، لوازم صوتی و اقلام ساختمانی با استفاده از مدارک جعلی کرده و آن‌ها را مجددا در سایت دیوار به فروش می‌رسانده است.

رئیس پلیس آگاهی البرز  عنوان کرد: در ادامه ماموران پس از انجام تحقیقات پلیسی، رد پای یکی از سارقان و کلاهبرداران سابقه دار را در این پرونده مشاهده و با شناسایی مخفیگاه او، نامبرده را با همکاری عوامل کلانتری ۳۸ بنفشه کرج دستگیر کردند.

سرهنگ نادربیگی گفت: در تحقیقات تکمیلی متهم ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری و سرقت بود، اما پس از روبرو شدن با مستندات غیرقابل انکار کارآگاهان، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۸ فقره کلاهبرداری با شیوه یادشده اعتراف کرد.

او با اشاره به دستگیری یک نفر از همدستان متهم در شهر کرج، عنوان کرد: تاکنون ۵ نفر از مالباختگان پرونده شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی سایران ادامه دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار