افتتاح اولین آموزشگاه مشاغل خانگی البرز

مدیرکل فنی و حرفه‌ای البرز گفت: در حال حاضر هفت مرکز دولتی و حدود هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در حال ارائه خدمات از طریق آموزش‌های مهارتی به ۱۹ جامعه هدف هستند.
کد خبر: ۱۱۷۲۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۰ 22 June 2024

به گزارش «تابناک البرز» بهزاد غفاری با اشاره به اینکه اولین آموزشگاه مشاغل خانگی البرز افتتاح شده است، اظهار کرد: این اداره کل طی سال‌های گذشته در بحث آموزش‌های مهارتی و ارتقای تجربه و تخصص جامعه هدف اقدامات زیادی انجام داده و خوشبختانه خروجی قابل قبولی هم داشته است.

وی با بیان اینکه ارائه آموزش‌های مهارتی با هدف تامین نیاز بازار کار و ایجاد اشتغال پایدار رویکرد مهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش‌های مختلفی از جمله پادگان، زندان، حاشیه نشینی شهرها، محیط کار واقعی، ثابت شهری، روستایی، عشایری، دانشگاه، اصناف، مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی و جوار کارگاهی در چهار حوزه خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر صورت می‌گیرد.

غفاری با بیان اینکه مهارت آموزی مهمترین پشتوانه برای دستیابی به اشتغال پایدار و رونق تولیدات داخلی با کیفیت است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه البرز استانی با نرخ مهاجرت بالا، برخوردار از صنایع بزرگ و جمعیت جوان است، برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در راستای تربیت و آموزش منابع انسانی کارآمد برای ورود به عرصه تولید و اشتغال پایدار است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز گفت: در حال حاضر هفت مرکز دولتی و حدود هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در حال ارائه خدمات از طریق آموزش‌های مهارتی به ۱۹ جامعه هدف هستند.

این مسئول با اشاره به فرآیند صدور مجوز تأسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: متقاضیان می‌توانند با ورود به درگاه مجوز کسب و کار به آدرس الکترونیکmojavez.ir  درخواست صدور مجوز آموزشگاه فنی و حرفه‌ای را ارائه دهند و پس از تکمیل اطلاعات در پرتال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، پروانه تأسیس موقت خود را کسب کنند.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند با تکمیل مراحل صدور پروانه تاسیس آموزشگاه، پروانه تاسیس نهایی آموزشگاه را دریافت کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
وبگردی
آخرین اخبار