مشکل کمبود آب چهار منطقه پرجمعیت البرز حل شد

به گزارش «تابناک البرز»؛ طرح آبرسانی وانتقال آب از پکیج تصفیه خانه شهرجدید هشتگرد به فاز هفت این شهر شامل بهره برداری از ۲ مخزن ذخیره آب با مجموع ۱۵ هزار متر مکعب و ۱۵ هزار متر شبکه اصلی و توزیع با ظرفیت کنونی ۹۰ لیتر در ثانیه (نهایی ۱۵۸ لیتر) برای تامین آب آشامیدنی ۳۰ هزار نفر با صرف ۱۲۰ میلیارد ریال اجرا شد.

همچنین  طرح آبرسانی به کمالشهر کرج شامل احداث یک مخزن ذخیره پنج هزار مترمکعبی و ایجاد پنج هزار متر خط انتقال و توزیع با حجم انتقال ۱۰۰ لیتر در ثانیه از محل تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج اجرا شد که جمعیت زیر پوشش این طرح۴۳ هزار نفر است .

اعتبار صرف شده برای این طرح ۷۰ میلیارد ریال  است .

آبفای البرز برای تامین آب مورد نیاز مناطق مختلف این استان ۱۶ حلقه چاه جدید در مجموع با آبدهی ۱۳ هزار و ۸۰۰ متر مکعب در شبانه روز  و با اعتبار ۱۲۸ میلیارد ریال حفاری کرد.
به گفته غلامرضا رضایی فر مدیرعامل آبفای البرز، بهره برداری از خط انتقال آب به طول پنج کیلومتر از  تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج به رجایی شهر و مهرشهر کرج  با ظرفیت انتقال ۲۰۰ لیتر برثانیه  به پایان رسید .

وی گفت: این طرح برای تامین آب آَشامیدنی جمعیتی بیش از ۸۶ هزار نفر و با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال  انجام شده است .

شرکت آبفای البرز نیز ۷۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب درکرج بزرگ،شهر جدید هشتگرد و نظرآباد را با صرف ۴۵۵ میلیارد ریال به اتمام رساند .