ایمن سازی نقاط حادثه خیز رودخانه های البرز

مهدی مهرور با اشاره به حوادث غرق شدگی تعدادی از گردشگران در روزهای اخیر افزود: با دستور استاندار البرز مقرر شد تیم های غواصی و نجات غریق آب منطقه ای البرز و تهران در محدوده رودخانه کرج و سایر رودخانه های استان به صورت مستمر فعال شده و از توقف مردم در نقاط حادثه خیز جلوگیری کنند.

وی اظهار داشت: بر این اساس جلسات پیشگیری در این زمینه تشکیل شده و در این جلسات انجام اقدامات پیشگیرانه از جمله نصب بنر های هشدار دهنده واطلاع رسانی در رودخانه ها و سد های البرز و همچنین تهیه فیلم ها و برنامه های آموزشی و انتشار در رسانه استانی و ملی مورد تاکید قرار گرفته است.

مهرور تاکید کرد: تیم های امداد هلال احمر باتقویت تجهیزات خود در حوزه رودخانه ها و سدهای این استان تمام تلاش هارا برای پیشگیری از بروز این نوع حوادث بکار گرفته اند.

وی با اشاره به افزایش تیم های گشت زنی در حاشیه رودخانه ها و سدهای استان افزود: مقرر شدبخشداری آسارا ضمن آموزش افراد محلی نسبت به برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای رستوران داران حاشیه رودخانه ها با همکاری سازمان میراث فرهنگی و اتاق اصناف اقدام کند.

وی همچنین تاکید کرد: فرمانداری های کرج، ساوجبلاغ و طالقان ضمن برگزاری جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و توجیح مدیران ذیربط نسبت به هشدار و اطلاع رسانی به مردم اقدامات لازم را صورت می دهند.

از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ نفر در رودخانه های البرز جان خود را از دست داده اند.