کارت های بانکی خودر ا نفروشید ،خریداران کلاهبردارند

به گزارش «تابناک البرز»؛ سرهنگ اقبالی اظهار کرد: با بررسی تخصصی پرونده مشخص شد اطلاعات حساب بانکی شاکی در فضای مجازی به سرقت رفته و با پول شاکی اقدام به شرکت در  سایت قمار شده است .

این مسئول انتظامی گفت:در ادامه ماموران با انجام اقدامات پلیسی پیچیده در نهایت یکی از متهمان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: با تحقیقات گسترده مشخص شد متهمان با استفاده از خرید کارت های بانکی از افراد ساده لوح مبالغ نامشروع کسب شده را منتقل می کردند که به چندین فقره کلاهبرداری  در مجموع ۱۰ میلیارد ریال اعتراف کردند .

این مقام مسئول با توصیه به شهروندان اظهار داشت : کلاهبرداران با استفاده از تبلیغات با عناوینی همچون “عابر بانک های شما را خریداریم ” یا ” کارت های بانکی بلااستفاده خود را به ما بفروشید ” اقدام به کلاهبرداری های کلان می کنند.

وی در ادامه  هشدار داد: هموطنان گرامی باید به این نکته توجه کنند که  به هیچ عنوان اطلاعات بانکی خود از جمله کارت های بانکی ، حتی کارت های بلااستفاده و فاقد موجودی را در اختیار اشخاص دیگر قرار ندهند.

سرهنگ اقبالی در پایان متذکر شد: عموم مردم می توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش های پیشگیری از جرایم سایبری مطلع شوند.