ثناگو گفت: مشوق سرمایه گذاری برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام در نظر گرفته شد.
کد خبر: ۹۹۹۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶ 09 October 2021

به گزارش «تابناک البرز» مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به استقرار ۱۶ واحد دانش بنیان و فناوری‌های نوین در این منطقه،گفت: با هدف استقرار هر چه بیشتر این شرکت‌ها مشوق‌هایی از جمله ۲۵ درصد تخفیف در اجاره بها به این شرکت‌ها اعطا می‌ شود.

 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام  افزود: هم اکنون بیش ۲۷۰ واحد تولیدی و صنعتی در پیام مستقر هستند که از این تعداد ۱۰۰ واحد فعال و ۱۶ واحد دارای گواهی دانش بنیان می باشند.

او گفت: در کنار توسعه زیر ساخت‌ها به عنوان یکی از برنامه‌های مهم در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با هدف استقرار هر چه بیشتر شرکت‌ها در این منطقه، مشوق‌هایی از جمله حداکثر ۲۵ درصد تخفیف به شرکت‌های دانش بنیان قابل ارائه می‌باشد.

ثناگو افزود: در کنار توافقاتی با بانک‌ها با هدف ایجاد شغل و ارائه تسهیلات از سوی آن‌ها به فعالان اقتصادی، به دنبال این هستیم تا فضایی را در پیام ایجاد تا در سایه تعامل ارتباطات صنعت با دانشگاه از فعالیت هر چه بیشتر شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های حوزه ارتباطات حمایت کنیم.

 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با بیان این که با استقرار این شرکت‌های دانش بنیان زمینه اشتغال قریب به ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شده،گفت: مرکز داده، تولید تجهیزات الکترونیک و سیستم‌های کنترل، اتوماسیون و مانیتورینگ، ابزار دقیق، تولید دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی، تولید تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی و تولید کاتالیزور‌های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از جمله محصولاتی است که توسط این شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پیام تولید و به بازار ارائه می‌شود.

او با اشاره به ارزش سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی این شرکت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، افزود: این آمادگی در منطقه برای جذب و استقرار هر چه بیشتر سرمایه گذاران در بخش شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های نوین وجود دارد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی فاز چهار در این منطقه با اولویت شرکت‌های دانش بنیان در بخش آی. تی و آی. سی. تی گفت: به همین منظور بالغ بر ۲۰ هکتار برای استقرار این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار