دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم البرز گفت: طرح پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تدوین و منتشر شد.
کد خبر: ۹۵۳۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵ 07 April 2021

به گزارش «تابناک البرز» جعفر داراب خانی در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز اظهار کرد: با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی و اقدام برای کنترل و کاهش جرایم به ویژه جرم سرقت، انجام طرح تحقیقاتی پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

وی افزود: در گام نخست با دعوت از نمایندگان ارشد دستگاه‌های مربوطه و تبادل اطلاعات، وضعیت استان البرز در بروز و ظهور جرم سرقت تحلیل و بررسی شد و سپس آمار و اطلاعات مربوط به این جرم، تجمیع و آنالیز گردید.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز گفت: طرح فوق شامل بیان مسئله، آسیب‌شناسی پدیده سرقت خودرو و وسایل داخلی آن و تقسیم وظایف دستگاه‌های اجرایی، انتظامی، نظامی و امنیتی و مراجع خدمات‌رسان برای پیشگیری از این جرم است.

وی افزود: با دستور رئیس‌کل دادگستری استان البرز، طرح موصوف در اختیار مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط برای بهره‌برداری و اجرا قرار گرفته که نتایج اجرای آن متعاقباً اعلام می‌شود.

معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز خاطرنشان کرد: سرقت خودرو، لوازم و محتویات داخل خودرو، از جرایم علیه اموال است که در مقایسه با سایر سرقت‌ها، دارای فراوانی زیادی بوده و نرخ بالای وقوع این جرم، احساس امنیت شهروندان را کاهش می‌دهد که اجرای طرح "پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن"، تا حصول نتیجه قطعی و نهایی، با جدّیت توسط این معاونت پیگیری می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار