امام جمعه کرج مطرح کرد؛
امام جمعه کرج با خطاب قرار دادن اعضای شورای نگهبان، گفت: این را هم عرض کنم که اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام مواظب باشید در مساله اف ای تی اف با فشار و جنگ روانی موجود دچار اشتباه محاسباتی نشوید که خدای نکرده به ضرر منافع امروز و فردای مردم مطلبی را تصویب کنید.
کد خبر: ۹۴۶۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲ 06 March 2021

افراد انگیزه خودشان را برای شرکت در انتخابات قضاوت کنند

به گزارش «تابناک البرز» آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج، با اشاره به اینکه برای حفاظت از محیط زیست باید در تلاش باشیم، گفت: توصیه می‌کنم به همه مردم عزیز به ازای هر فرزندی که به دنیا می‌آید و یا هر فردی که از دنیا می‌رود یک درخت به نام آن شخص کاشته شود؛ دستگاه‌های متولی نیز در این مورد همراه باشند.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه در احادیث نیز به اهمیت درختکاری و حفاظت از محیط زیست تأکید شده است، اظهار کرد: بعد پیروزی انقلاب اسلامی به مسئله و نهضت درختکاری تأکید خاصی شد و می‌بینیم که طی سنوات اخیر مردم و مسئولان اهمیت ویژه‌ای به این امر و همچنین حفظ محیط زیست دارند.

امام جمعه کرج تصریح کرد: یکی از اقدامات فرهنگی که طی سال‌های اخیر رواج یافته و منجر به افزایش سرانه فضای سبز و اعتلای فرهنگ درختکاری می‌شود کاشت نهال به مناسبت تولد هر فرزند است که برکت زیادی دارد.

تحت فشار و جنگ روانی اف ای تی اف را تصویب نکنید

آیت الله حسینی همدانی با خطاب قرار دادن اعضای شورای نگهبان،گفت: این را هم عرض کنم که اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام مواظب باشید در مساله اف ای تی اف با فشار و جنگ روانی موجود دچار اشتباه محاسباتی نشوید که خدای نکرده به ضرر منافع امروز و فردای مردم مطلبی را تصویب کنید.

وی در ادامه به بیان تفاوت های بعثت پیامبر خاتم و ظهور حضرت ولی عصر پرداخت و گفت: اول اینکه؛بعثت رسول خدا احتیاجی به مقدمه و زمینه سازی نداشت، بعد از بعثت شروع به فعالیت چهره به چهره کرد و با تلاش فراوان بعد از سیزده سال در مدینه حکومت تشکیل داد. اما درباره ی حضرت ولی عصر ارواحنا فداه قضیه فرق دارد. اینجا مردم وظیفه دارند که با بکار بستن دستورات، اول یار حضرت شوند تا زمینه ی ظهور فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه بیان کرد: دوم اینکه؛ در بعثت انبیاء پذیرش عمومی مردم به عنوان شرط نبوت لحاظ نشده است. لذا خدای تعالی انبیاء را در جامعه ای که کاملاً غافل بودند و کاملاً تحت سلطه ظالمان بودند مبعوث می کرد و آنان هم با آرامش جامعه را هدایت و یارانی جمع می کردند. امام برای ظهور امام زمان باید در مردم پذیرش و مطالبه عمومی بوجود بیاید. باید یارانی تربیت شوند و تبلیغ کنند و مردم را برای حاکمیت حضرت فراهم کنند.

دوران امامت امام کاظم علیه السلام بسیار سخت و حساس بود

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به حساسیت و سخت بودن دوران امامت امام کاظم علیه السلام،گفت: امام علیه السلام بعد از شهادت پدر بزرگوارش، مدیریت دانشگاه بزرگ اسلامی که از زمان امام باقر و امام صادق علیهما السلام بنا شده بود و در حال گسترش هم بود و دانشجویانش مدارج بالای علمی را می گذراندند، را به عهده گرفت.

یکی از وظایف مهم مساجد مقابله با شبیخون‌های فرهنگی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه و نقش مساجد پرداخت و گفت: همانطور که می دانید جایگاه، نقش و کارکرد مسجد در جامعه اسلامی بسیار بالاست. اگر همه ارکان و عواملی که در مسجد فعال هستند با وظائف تعریف شده اقدام لازم را داشته باشند، اتفاقات مبارکی در محله و منطقه ماموریت رخ خواهد داد که نمونه های عینی آن را در دوران پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس و اخیراً در بحث کمک مومنانه و مواسات همه دیدیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با مهم دانستن نقش مسجد و کانون‌های مساجد، بیان کرد: قطعاً یکی از مهمترین وظائف، وظیفه مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگى دشمنان نظام اسلامى است. که بسیج و کانون مساجد و هر گروهی که در مسجد فعال هستند، مى‏توانند در این زمینه و مقابله با جنگ نرم دشمن نقش آفرینی کنند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به نقش اصیل مساجد در بیانیه گام دوم، اظهار کرد: در گام دوم انقلاب باید به نقش اصیل مساجد در جامعه سازی و دولت سازی و تمدن سازی بیش از پیش اهمیت داده شود.متاسفانه تا امروز با اینکه تلاش های ارزشمندی صورت گرفته اما قسمت زیادی از کارکردهای مسجد به خصوص در بعد اجتماعی به خاطر عدم شناخت درست متولیان از جایگاه خطیر مسجد، ضعف مدیریت، ضعف سیاست گذاری، ضعف برنامه ریزی و موازی کاری های غیر مفید دستگاه های مدعی، روی زمین مانده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به اهمیت منابع طبیعی پرداخت و بیان کرد: همه شما اهمیت آب و خاک و فضای سبز را می‌دانید. دستورات دینی هم بر حفظ این منابع تاکید دارند. غرس درخت، نگهداری درخت تا زمان به ثمر نشستن، قطع درخت و امثال اینها در روایات فراوان گفته شده در روایت دارد قطع درخت باعث فرود آمدن عذاب می‌شود.

به افراد قدرت طلب و منفعت طلب فرصت ندهید

خطیب نماز جمعه کرج با نزدیک شدن انتخابات و تاکید بر حضور مشارکت همه جانبه مردم در انتخابات،گفت:  همه در صدد تشویق هم باشیم برای شرکت در انتخابات آینده تا مشارکت حداکثری که دشمن شکن است و قدرت رئیس جمهور را بیشتر می کند شکل بگیرد و در توطئه دشمنان هم خنثی شود.

وی با لزوم دقت در انتخاب افراد در انتخابات پیش رو شوراها، یادآور شد: در بحث شوراها دقت کنید افراد قدرت طلب و منفعت طلب را فرصت ندهید. در بیانات خودشان و اطرافیان و طرفداران و حامیانشان تا می‌توانید دقت کنید ببینید چه کسی از چه کسی حمایت می‌کند همین کافی است که رای بدهید و یا ندهید.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز با ناظر دانستن خدا بر اعمال افراد، اظهار کرد: معتمدین و ناظران و محققان و نظر دهندگان خدا را شاهد و ناظر بر اعمال خود ببینند و بدانند که کوچکترین چیزی در دستگاه الهی گم نمی‌شود و به حساب می آید. آنکه آخرت خودش را به خاطر دنیای دیگران خراب می کند خسران زده تر خواهد بود.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه افراد انگیزه خودشان را برای شرکت در انتخابات قضاوت کنند، گفت: باید نشست  بین خود و خدا بررسی کرد که انگیزه برای آمدن در عرصه چیست؟ آیا اگر موفق شدید می توانید در مقابل فشار دوستان و بستگان و اطرافیان بایستید و خلاف مرتکب نشوید؟ آیا می‌توانید طوری خودتان را حفظ کنید که جز مجرمان دوره بعد نباشید؟ و ده ها مورد دیگر؟ اگر با خودتان عادلانه به نتیجه رسیدید توکل کنید به خدا و وارد عرصه بشوید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار