بازنشستگان و مستمری‌بگیران در کرج در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل ساختمان اداره‌کل تأمین اجتماعی البرز تجمع کردند.همسان‌سازی و افزایش حقوق یکی از اصلی‌ترین مطالبه این معترضان بود.
کد خبر: ۹۳۵۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱ 27 January 2021

به گزارش «تابناک البرز» یکی از مستمری‌بگیران اظهار کرد: حقوق بازنشستگان دیگر نهادها با افزایش خوبی همراه بوده است اما تأمین اجتماعی حقوق بازنشستگی ما را افزایش نمی‌دهد.

وی بیان کرد: با این ۲ میلیون تومان چگونه باید هزینه‌های خود را تأمین کنیم، متناسب با تورم باید مستمری ما نیز افزایش یابد.

یکی دیگر از معترضان بیان کرد: با اینکه ۳۰ سال کار کردم با سن ۶۷ سال باز هم باید کار کنم، چراکه حقوق بازنشستگی‌ام کفاف زندگی‌ام را نمی‌دهد، با این زیر خط فقر را هم رد کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: اگر کار نکنم نه تنها نمی‌توانم حتی یک‌بار از خانواده سه فرزندم پذیرایی کنم، بلکه در خرج روزانه خود هم می‌مانم. مسئولان باید فکری به حال ما کنند.

معترضان که کمتر از ۳۰ نفر بودند بعد از ساعتی به تجمع خود پایان دادند. مستمری‌بگیران کارگری تأمین اجتماعی در سال جاری به‌طور متوسط ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دستمزد دریافت می‌کنند که این رقم با کسر مزایای جانبی به‌طور متوسط به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌رسد. این رقم به طور قطع جوابگوی هزینه‌های جاری این قشر نیست و باید متناسب با همسان‌سازی بازنشستگان لشکری و کشوری افزایش یابد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار