رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و دانش بنیان اتاق البرز با این توضیح که تامین نیروی کار مشکل اساسی تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی است، گفت: تربیت نیروی ماهر در صنایع البرز ضرورت دارد.
کد خبر: ۹۳۴۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸ 25 January 2021

“کمبود نیرو” معضل آینده صنعت البرز

به گزارش «تابناک البرز» فائق زرافشان در جریان نشست با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز که با حضور رئیس اتاق البرز، نائب رئیس و دبیرکل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، بیان کرد: امروز معضل کشورهای صنعتی حتی توسعه یافته بحث تامین نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: در برخی نقاط دنیا هنرستان های فنی حرفه ای در کنار شهرکهای صنعتی ایجاد شده است تا نیروی کار ماهر در آنجا پرورش داده شود.

رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و دانش بنیان اتاق البرز با این توضیح که تامین نیروی کار مشکل اساسی تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی است، عنوان کرد: اگر بتوانیم در کنار شهرکهای صنعتی، انستیتو، هنرستان و دیگر منابع تامین نیروی تکسنسین و ماهر به کار را فراهم کنیم، یک اقدام موثر انجام شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا دانشجویان کار آموز دانشگاهی را وارد واحدهای صنعتی کنیم تا مهارت های حرفه ای بیاموزند.

به گفته زرافشان با وضعیت آموزشی کنونی هر روز از تعداد نیروهای کار متخصص کمتر می شود و نیاز است که حداقل هر دو ماه یکبار آموزش های ارائه شده به نیروهای کار به روز شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار