مرد زندانی که در جریان درگیری در زندان رجایی‌شهر مرتکب قتل یکی از هم‌بندی‌هایش شده‌بود، به مرگ محکوم شد.
کد خبر: ۹۳۴۱۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳ 23 January 2021
به گزارش «تابناک البرز» اسفند‌سال‌۹۸، مأموران پلیس کرج از درگیری منجر به قتل در زندان رجایی‌شهر باخبر و راهی محل شدند. بررسی‌های اولیه نشان داد درگیری بین ۱۸‌نفر از زندانیان اتفاق افتاده و در آن درگیری یکی از آن‌ها به نام هوشنگ با ضربه چاقو زخمی و بعد از انتقال به بهداری فوت کرده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، عاملان درگیری بازداشت شدند و در بازجویی از آنها، سپهر که عامل قتل بود به جرمش اقرار کرد. او گفت به دستور سه‌نفر از هم‌بندی‌هایش هوشنگ را به قتل رسانده است. با اقرار متهم کیفرخواست برای سپهر به اتهام مباشرت در قتل، برای سه زندانی دیگر به اتهام معاونت در قتل و برای دیگر زندانیان به اتهام شرکت در نزاع دسته‌جمعی صادر و پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهمان در اولین جلسه محاکمه مقابل هیئت قضایی شعبه‌چهارم دادگاه قرار گرفتند. ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند سپس پدر مقتول گفت: پسرم به اتهام قتل مردی سالخورده در زندان بود. در این سال‌ها تلاش کردیم رضایت اولیای‌دم را جلب کنیم تا آزادی پسرم را ببینیم، اما این حادثه باعث شد جنازه او را تحویل بگیریم. برای متهم درخواست قصاص دارم.
در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و خلاف اظهاراتش قتل را انکار کرد و گفت: من و هوشنگ همبند بودیم. مدتی بود به خاطر اینکه چه کسی وکیل بند شود با هم اختلاف داشتیم تا اینکه روز حادثه او با چند نفر دیگر از هم‌بندی‌هایش به خاطر چشم در چشم شدن با هم درگیر شدند. سپس تعداد زیادی از زندانیان با چاقوی دست ساز به سوی هوشنگ حمله کردند. متهم ادامه داد: قبول دارم در آن درگیری حضور داشتم، اما نمی‌دانم ضربه‌ای که زدم کاری بود یا نه.
متهم در آخر گفت: سال‌ها قبل به‌خاطر قتل به زندان افتادم و در این سال‌ها تلاش کردم تا رضایت اولیای‌دم را جلب کنم. قرار بود به زودی آزاد شوم که این حادثه رقم خورد.
سپس سه متهم دیگر یک به یک در جایگاه ایستادند و با انکار جرمشان گفتند در درگیری حضور داشتیم، اما دستور قتل ندادیم. متهم به‌خاطر اختلاف با مقتول خودش به او ضربه زد و او را کشت.
با دفاع سایر متهمان به اتهام شرکت در نزاع دسته‌جمعی، هیئت قضایی با تبرئه سه متهم از معاونت در قتل، سپهر را با توجه به شواهد و قرائن موجود به قصاص محکوم کرد و سایر متهمان نیز به حبس محکوم شدند.
این حکم با اعتراض وکیل متهم به دیوانعالی کشور فرستاده شد تا قضات دیوان پرونده را بار دیگر مورد بررسی قرار دهند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار