حسین فاضلی هریکندی در شورای معاونین استان البرز که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، ضمن ارائه گزارش عملکرد این اداره کل از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: در این مدت زمان بیش از ۱۵۰ هزار نفر ساعت از آموزش پیشگیرانه بهره بردند.
کد خبر: ۹۳۳۷۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱ 21 January 2021

مناطق حاشيه‌ای البرز؛ از دلایل بالا رفتن نرخ جرم

به گزارش «تابناک البرز» رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه در این راستا 20 قرارداد منعقد شده است، گفت: در این میان برنامه‌های متعددی در رادیو و تلویزیون استان تهیه و پخش شده است. همچنین 83 برنامه با هدف ایجاد تعامل میان نهادهای مردمی در مجموعه دادگستری تدوین شده است.

این مقام مسؤول با اشاره به اقدامات پیشگیرانه ای که در بستر شبکه شاد انجام شده است، افزود: 500 هزار دانش آموز البرزی از این ظرفیت بهره مند شدند.

فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه حاشیه نشینی یکی از دلایل بالا رفتن نرخ جرم است، افزود: استان البرز یکی از مناطقی به شمار می رود که با رشد جمعیت و حاشیه نشینی مواجه است، از این رو اقداماتی را در حوزه پیشگیری از جرم در این مناطق انجام داده ایم.

وی در ادامه تصریح کرد: در راستای سایر اقدامات پیشگیرانه بیش از ۳۰۰ کودک کار شناسایی شده است؛ در این میان چند نفر از افرادی که از کودکان کار سو استفاده کردند بازداشت و چند مرکز نیز پلمب شدند.

رئیس کل دادگستری استان البرز از تولید 15 هزار محتوای پیشگیرانه خبر داد و یادآور شد: همچنین هزار هکتار کمربند سبز در استان البرز کاشت شده است.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت اجرایی منج به مختومه شدن ۹ هزارو ۸۰ پرونده شده است، گفت: در این میان شاهد رضد 13 درصدی صلح و سازش در پرونده‌های طلاق بوده ایم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار