سردار عباسعلی محمدیان اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی استان البرز با اشرافیت بالای خود و در پی یک کار دقیق علمی و پلیسی از فعالیت یک شبکه بزرگ جعل مدارک دانشگاهی پزشکی از دانشگاه‌های خارج از کشور و فروش آن به صورت میلیونی به متقاضیان مطلع شده و بلافاصله روند تحقیقات را وارد مرحله گسترده‌تری کردند.
کد خبر: ۹۳۳۴۰۳
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷ 19 January 2021

به گزارش «تابناک البرز» فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: در تحقیقات تکمیلی مأموران محرز شد که اعضای این باند با تهیه مدارک جعلی اقدام به بارگذاری مدارک تحصیلی جعلی دانشگاه‌های پزشکی خارج از کشور در سامانه‌های استعلام و اخذ تأییدیه آن از مبادی قانونی و انتقال دانشجو به داخل و یا خارج از کشور می‌کنند.

وی بیان کرد: با اقدامات گسترده پلیسی یکی از سرکرده‌های اصلی این باند که یک خانم بود در مهرشهر کرج شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی و رعایت موازین شرعی و قانونی در بازرسی از منزل وی تعدادی اوراق و مدارک تحصیلی مربوط به افراد مختلف و یک دستگاه شوکر برقی فاقد مجوز، کشف و به همراه متهم به پلیس امنیت عمومی استان البرز منتقل شد.

وی از دستگیری ۲ نفر دیگر از اعضای این باند در نقاط مختلف شهر کرج خبر داد و گفت: متهمان ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر جعل مدارک دانشگاهی پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور و ثبت آن‌ها در سیستم‌های دانشگاه اذعان داشتند که مدارک را به قیمت ۲ میلیارد تا ۷ میلیارد ریال به افراد فروخته‌اند.

محمدیان با بیان اینکه اعضای این باند تاکنون از ۴۰ نفر در استان‌های مختلف کشور کلاه‌برداری کرده‌اند که با تلاش‌های صورت گرفته ۲۰ نفر از مال‌باختگان شناسایی شده و برای آن‌ها پرونده تشکیل شده است خاطرنشان کرد: متهمان حدوداً ۱۰۰ میلیارد ریال از طعمه‌های خود کلاه‌برداری کرده‌اند.

وی با هشدار به استفاده‌کنندگان از اسناد جعلی افزود: افرادی که از اسناد و مدارک جعلی استفاده می‌کنند برابر قانون مجرم بوده و تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند. ‌

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار