۲ کلاهبردار خرید دام از دامداران نظرآبادی در تهران دستگیر شدند.
کد خبر: ۹۲۹۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵ 04 January 2021

به گزارش «تابناک البرز» فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد گفت: در پی اعلام شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر این که افرادی با پیشنهاد مبالغ بالا در خرید دام با چک های بلامحل، از آنها کلاهبرداری کرده اند، بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد قرار گرفت.
سرهنگ فرج الله اسدالهی گفت: این 2 کلاهبردار با ظاهری موجه در مراکز فروش دام با پیشنهاد قیمت بالاتر از عرف بازار اعتماد فروشنده ها را جلب کرده و با صدور چک های بلا محل اقدام به كلاهبرداري از آن ها مي‌کردند.
وی افزود: با اقدامات پلیسی، این 2 متهم در تهران شناسایی و پس از دریافت نیابت قضائی و چند روز تعقیب و مراقبت شبانه روزی در عملیاتی غافلگیرانه متهمان در مخفیگاهشان دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی نظرآباد منتقل شدند.
سرهنگ اسدالهی گفت: متهمان در بازجویی ها اعتراف کردند که با تاسیس یک واحد تجاری و یک دامداری در شهر نظرآباد و خرید اقلام غذایی و احشام از فروشندگان با پیشنهاد مبالغ بالاتر از نرخ بازار و صدور چک های بلامحل اقدام به کلاهبرداری کرده و سپس متواری می شدند.
این مقام انتظامی افزود: متهمان در بازجویی های انجام شده به 20 کلاهبرداری به ارزش 2 میلیارد تومان اعتراف کردند و تا کنون تعدادی از مال باختگان برای شناسایی اموالشان به پلیس آگاهی دعوت شده و متهمان نیز به همراه پرونده برای ادامه مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد گفت: با توجه به احتمال سرقت های متعدد توسط این افراد، بازپرس شعبه دوم دادگستری شهرستان نظرآباد دستور انتشار تصاویر بدون پوشش متهمان را در رسانه هاي جمعي صادر کرده است.
بنابراین از شهروندانی که به این شیوه و یا توسط این افراد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند درخواست می شود تا برای پیگیری شکایت خود به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد در مجتمع اداری، جنب دادگستری نظرآباد مراجعه و یا با شماره تلفن 45403560-026 تماس بگیرند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار