مرد تبهکار و سه همدستش که از خانه ویلایی مرد ثروتمند و همسر فنلاندی وی سرقت کرده بودند در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز محاکمه شدند.
کد خبر: ۹۲۸۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹ 02 January 2021

به گزارش «تابناک البرز» رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به‌ دنبال تماس مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ آغاز شد. 

وی به مأموران پلیس گفت: با همسرم در خانه نشسته بودیم که ناگهان ۴ مرد نقاب‌دار وارد خانه شدند و اموالمان را سرقت کردند.

وقتی مأموران راهی خانه ویلایی این مرد شدند، او را که به شدت مجروح شده بود همراه همسر خارجی‌اش پیدا کردند. 

وی پس ‌از انتقال به بیمارستان به ماموران گفت: من تازه از سفر خارج آمده بودم و با همسرم در خانه نشسته بودیم که شبانه چهار نفر که صورتشان را با نقاب سیاه پوشانده بودند وارد خانه ما شدند و با شمشیر و قمه مرا زخمی کرده و همسرم را تهدید به مرگ کردند بعد هم به‌ زور هرچه دلار و طلا و اموال قیمتی در خانه داشتیم سرقت کردند.

ماموران در نخستین گام پس‌ از بررسی اموالی که سرقت شده بود، ارزش ریالی آن را معادل ۳۷۰ میلیون تومان برآورد کردند. 

با توجه به اینکه مرد جوان تازه از سفر خارج برگشته بود، این فرضیه قوت گرفت که سارقان از این موضوع اطلاع داشته‌اند و به احتمال زیاد سارقان از آشنایان مالباخته بوده‌اند.

بدین ترتیب تحقیقات از آشنایان وی ادامه یافت تا اینکه در بازجویی از یکی از دوستان شاکی به وی مشکوک شدند و در بازرسی از خانه وی بخشی از اموال مسروقه پیدا شد.

وحید ۳۵ ساله که از دوستان قدیمی مالباخته بود خیلی زود به طراحی و اجرای نقشه سرقت از خانه ویلایی اعتراف کرد و گفت: من می‌دانستم که دوستم تاجر ثروتمندی است و اموال با ارزشی در خانه دارد وقتی از سفر برگشت با اطلاع از این که مقدار زیادی دلار و پول در خانه دارد با سه همدستم به خانه‌اش رفتیم و وقتی مقاومت کرد او را با قمه و شمشیر مجروح کردیم.

پس ‌از اعتراف این متهم به جرمی که مرتکب شده بود سه همدست او نیز خیلی زود شناسایی شدند.

بدین ترتیب میثم و سعید دستگیر شدند اما یاسر با گذشت دو سال از این ماجرا همچنان فراری و تحت تعقیب است. 

سرانجام متهمان در شعبه یکم دادگاه کیفری تحت محاکمه قرار گرفتند. متهم اصلی که در زندان بود به‌صورت ویدئو کنفرانس تحت محاکمه قرار گرفت و دو متهم دیگر که با قید وثیقه از زندان آزاد شده بودند پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه دادگاه، شاکی پرونده بار دیگر به شرح ماجرا پرداخت و در حالی که برای متهمان درخواست مجازات داشت، گفت: این چهار دزد با شمشیر شبانه وارد خانه‌ام شدند و مرا مورد ضرب و جرح قرار دادند. با اینکه دو سالی از این ماجرا سپری شده هنوز جای زخم‌ها روی بدنم مانده است و همسرم هنوز وحشت زده و افسرده است، برای آسیب بدنی که به من وارد شده ۵۰ میلیون تومان دیه تعیین کردند اما آسیب روحی که به من و همسرم وارد شده قابل جبران نیست. این مرد سال‌ها در خانه من نان و نمک خورد اما خیانت کرد و اموالم را دزدید.

سپس متهمی که در زندان بود از طریق مانیتوری که مقابل رئیس دادگاه قرار داشت در برابر تفهیم اتهامش گفت: قبول دارم که سرقت را مرتکب شدم و حالا تقاضای بخشش دارم. 

آنگاه متهم دیگر پرونده با قبول اتهامش مدعی شد که بسیار تلاش کرده است تا رضایت شاکی را جلب کند و حاضر است که با برگرداندن اموال سرقت شده اشتباهش را جبران کند. متهم سوم نیز با ابراز پشیمانی از جرمی که مرتکب شده درخواست بخشش کرد.

پس از پایان اظهارات متهمان و وکلایشان، رئیس دادگاه ختم جلسه دادگاه را اعلام کرد و برای صدور رأی با دیگر قاضی مستشار خود وارد شور شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار