علی درویش پور با اشاره به ویژگی‌های خاص استان البرز اظهار کرد: سالانه ۸۰ هزار نفر به جمعیت البرز اضافه می‌شود، این یعنی هر سال جمعیتی به اندازه شهر جدید هشتگرد به این استان اضافه می‌شود که همگی آنها به خدمات و امکانات نیاز دارند.
کد خبر: ۹۲۸۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵ 31 December 2020

گرانی مسکن در تهران؛ افزایش جمعیت در البرز

به گزارش «تابناک البرز» معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه سرعت رشد جمعیت دانش آموزی استان از سرعت ساخت مدارس و کلاس‌های درس جدید بیشتر است، گفت: سالانه ۱۵ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی البرز اضافه می‌شود و برای اینکه بتوانیم فضای آموزشی کافی در اختیار آنها قرار دهیم هر سال باید ۵۰۰ کلاس درس جدید احداث شود.

این مسئول توضیح داد: با توجه به وضعیت بیکاری و نیاز مردم به اشتغال، شاهد مهاجرت بسیاری از سایر شهرها به سمت پایتخت هستیم و چون غالب این جمعیت مهاجر از پس هزینه‌های گران مسکن و معیشت در تهران بر نمی‌آیند، در شهرهای اطراف از جمله کرج ساکن می‌شوند.

درویش پور در ادامه به دیگر معضل مهم البرز اشاره کرد و توضیح داد: علی رغم اینکه البرز تنها نیم درصد معابر و محورهای مواصلاتی کشور را در خود جای داده ولی در زمان پیک ترافیک، بین ۱۲ تا ۱۶ درصد ترافیک کل کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

وی تاکید کرد:  میانگین تردد ساعتی خودرو از محورهای مواصلاتی البرز ۴.۵ برابر متوسط کشوری است که این امر مشکلات ترافیکی خاصی را برای البرزنشینان به همراه داشته است.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری البرز با اشاره به بخشی از اقدامات صورت گرفته برای حل معضل ترافیک، توضیح داد: تکمیل قطعه نخست آزادراه تهران - شمال ، آزادراه شهید همت و  چهار خطه شدن خط ریلی کرج - تبریز نمونه‌هایی از این اقدامات بوده است.

وی ادامه داد: اکنون پروژه های بزرگی مانند آزادراه آبیک - چرمشهر، متروی کرج ، بزرگراه شمالی کرج، پست‌های ۴۰۰ کیلووات برق اشتهارد و باغستان کرج  در دست احداث است و تا پایان دولت دوازدهم  به بهره برداری می‌رسند.

درویش پور گفت: بدون شک بخش مهمی از معضل ترافیک استان  با بهره برداری از آزاد راه آبیک - چرمشهر برطرف می‌شود.

این مسئول افزود: پروژه آزادراه آبیک- چرمشهر تا پایان امسال و مسیر رفت  قطعه دوم آزاد راه تهران-شمال تا اردیبهشت سال آینده  بهره برداری خواهد شد.

معاون استاندار البرز گفت: علاوه بر این به همت شهرداری و شورای شهر، بزرگراه شمالی کرج به طول ۱۷.۵ کیلومتر  تا چند ماه آینده زیر بار ترافیک می‌رود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار