مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به چشم انداز این منطقه براي راه اندازي شهرك تخصصي آي.سي.تي گفت: با راه اندازي اين شهرك پيام تبدیل به نخستین منطقه آی.سی.تی محور در کشور مي شود.
کد خبر: ۹۱۲۶۰۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶ 28 October 2020

پیام نخستین منطقه آی.سی.تی محور در کشور

به گزارش «تابناک البرز» نادر ثناگو مطلق گفت: دست یابی منطقه به نوآوری و فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد صادرات محور و ایجاد اشتغال پایدار از مهم ترین اهداف راه اندازی منطقه آی.سی.تی محور در این منطقه است.
وی اضافه کرد: همچنین توسعه تبادلات تجاری و ایجاد زیر ساخت های لجستیکی، تسهیل در سرمایه گذاری داخلی و خارجی، جذب تخصصی، سرمایه و تکنولوژی در حوزه آی.سی.تی و آماده سازی زیر ساخت کریدور فاوا، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات و حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه دانش بنیان از دیگر اهداف راه اندازی این مجموعه در پیام است.

ثناگو مطلق با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در منطقه ویژه اقتصادی پیام برای دست یابی به این مهم خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پیام از ظرفیت پروازهای کارگو(باری خارجی) بهره مند است، از این پتانسیل برای تسهیل در روند صادرات و واردات کالاهای حوزه آی.سی.تی و آی.تی هر چه بیشتر بهره خواهیم برد.

وی ادامه داد: با شروع مجدد فعالیت پروازهای کارگو که برای مدتی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، 2 پرواز باری خارجی از مبدا کشور امارات حاوی محصولات حوزه آی.تی و آی.سی.تی در پیام به زمین نشسته است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام افزود: توسعه زیر ساخت ها از جمله آماده سازی فاز چهار، به عنوان بزرگ ترین فاز اقتصادی پیام در هفته پهنه از دیگر اقداماتی است که با هدف توسعه فعالیت ها در بخش آی.تی و آی.سی.تی در این منطقه در حال انجام است.

ثناگو مطلق ادامه داد: استقرار هر چه بیشتر صنایع کوچک، متوسط و بزرگ در این بخش ها از مهم ترین اهداف راه اندازی فاز چهار در منطقه ویژه اقتصادی پیام است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار