نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مدیر عامل آب منطقه‌ای البرز مامور به پیگیری جهت تسریع در اعمال افزایش حق آبه برای البرز از سدهای استان طی یک هفته آینده است.
کد خبر: ۹۱۱۶۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸ 24 October 2020

به گزارش «تابناک البرز» عزیزاله شهبازی در خصوص موضوع افزایش سهم البرز از آب سدهای کرج و طالقان گفت: چندی پیش پس از رایزنی‌های فراوان با حضور وزیر محترم نیرو موفق به اخذ موافقت در جهت افزایش ۲۰ میلیون مترمکعبی حق آبه البرز از محل سدهای استان شدیم و این امر طی هفته آینده پیگیری و محقق خواهد شد.

شهبازی با اعلام این خبر، افزود: حق آبه این استان از محل سدها برای بهره برداری شهرک‌های صنعتی ۲۰۰ لیتر برثانیه افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: این اقدام با توجه به روند رو به رشد فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان، به ویژه در اشتهارد با امتیازات خاص که اکنون به بهشت سرمایه گذاران تبدیل شده، پیگیری شد.

شهبازی گفت: پیرو اهداف شعار سال مبنی بر جهش تولید در جهت منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات دولت در این راستا، درصدد ارتقا زیرساخت های لازم برای فعالان اقتصادی استان هستیم.

وی افزود: تاکنون در پیگیری‌هایی که از مسئولان ملی برای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای استان داشته‌ام با در بسته و عدم هماهنگی مواجه نشده‌ام و افزایش حق آبه البرز نیز یکی از این مطالبات است که طی مکاتبات و رایزنی‌های صورت گرفته مورد موافقت وزیر محترم نیرو قرار گرفت.

وی گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته درصدد هستیم با حفر چاه با ظرفیت تامین ۵۰۰ میلیون متر مکعب نیز بخش دیگری از نیازها را تامین کنیم.

شهبازی افزود: تصفیه خانه جدید نیز با ظرفیت تصفیه ۱۵ میلیون متر مکعب در کرج ظرف یکسال  آینده به بهره برداری می‌رسد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار