با توجه به اینکه بیشتر داروهای شیمیایی وارداتی هستند و ارز زیادی را از کشور خارج می کنند، تولید داروی دتوکسین می تواند در زمینه ارزآوری بسیار مفید باشد.
کد خبر: ۸۸۶۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸ 11 August 2020
به گزارش «تابناک البرز» برای اولین بار در دنیا کپسول گیاهی ترک اعتیاد دتوکسین در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی البرز تولید شد، به گفته دکتر غفارزادگان، محققان پس از بررسی های فراوان به گیاهی رسیدند که تلخ بیان یا سوفورا آلو پکروئید نام دارد و بومی استان کرمان است.
بر روی این گیاه اقدامات مطالعاتی آغاز شد و به مدت 8 سال این پروژه تحقیقاتی طول کشید، اثرات دارویی دتوکسین بر روی 50 بیمار بررسی شد و البته نتایج مثبتی هم به دنبال داشت.
همچنین بر اساس اعلام دکتر کیان بخش عضو هیات علمی گروه طب کاربردی پژوهشکده گیاهان دارویی داروی، دتوکسین علائم ترک تریاک شامل بدن درد، شکم درد، اسهال، بی قراری و اضطراب را کاهش می دهد و تولید این دارو در شرایط تحریم می تواند منجر به کاهش استفاده از داروهای مشابه خارجی و خروج ارز از کشور شود.
با توجه به اینکه بیشتر داروهای شیمیایی وارداتی هستند و ارز زیادی را از کشور خارج می کنند، تولید داروی مذکور می تواند در زمینه ارزآوری بسیار مفید بوده و در سال جهش تولید قدمی برای کاهش تاثیر تحریم ها و تولید دانش بنیان باشد.
خوشبختانه در راستای تولید این دارو 100 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار شدند، در مرحله اول تولید کپسول گیاهی ترک اعتیاد دتوکسین 4 هزار جهبه از این دارو روانه بازار شد.
در اثربخشی این دارو همین بس که کارشناسان معتقد هستند، اثرات تداخلی کمتری در مقایسه با داروهای شیمیایی در بدن بیماران ایجاد می کند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار