رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای شهر کرج از صدور سند تک برگی مالکیت در زمین های قولنامه ای و بافت های فرسوده شهری خبر داد.
کد خبر: ۸۸۱۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷ 28 July 2020

به گزارش «تابناک البرز» احد رسولی اظهار داشت: از ابتدای دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج حل مشکل صدور سند برای زمین های قولنامه ای در دست پیگیری بود.

این مسئول در شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه حفاظت از فضاهای ارزشمند شهری ضروری است، افزود: قولنامه ای بودن زمین ها در برخی از مناطق کرج موجب شده تا صاحبان آنان نتوانند با وجود در محدوده بودن اراضی، پروانه ساخت از شهرداری بگیرند، مشکلی که حل آن در دستورکار قرار گرفت و با هماهنگی دادگستری البرز به نتیجه رسیدیم.

خزانه دار شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه لازمه ثبت املاک رعایت تشریفاتی است که در قانون ثبت اسناد و املاک پیش‌بینی شده است تصریح کرد: گام های مثبتی با حمایت شورای شهر و شهرداری و دادگستری در اين خصوص برداشته شده است و دفاتر تسهيل گری احيای بافت های فرسوده که در مناطق شهرداری دایر شده است در انجام این کار کمک شایانی می کنند.

به گفته رسولی، اگر شهروندان برای اخذ سند ملکی خود اقدام نمایند با خیال آسوده و راحت می توانند از مزیت های آن در دریافت وام و استفاده از آن برای وثیقه وسایر موارد استفاده نمایند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار