مدیر آموزش و پرورش ناحیه ٣ کرج اعلام کرد: مدارس با توجه به شیوع ویروس کرونا باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و برای نوبت‌دهی به خانواده‌ها درخصوص ثبت نام دانش آموزان برنامه ریزی داشته باشند.
کد خبر: ۸۸۰۹۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸ 28 July 2020

به گزارش «تابناک البرز» ابراهیم فلاح نژاد درباره ضوابط ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی از اول خرداد آغاز شد، همچنین برای دانش آموزان متوسطه اول و دوم هم از تیر این فرآیند صورت گرفت.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع الکترونیکی ثبت نام بیش از ٢٠ مدرسه به دلیل شرایط کرونا، ادامه داد: باتوجه به شرایط موجود و بیماری کرونا به مدارس تاکید کردیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نوبت‌دهی به خانواده‌ها برای ثبت نام دانش آموزان برنامه ریزی داشته باشند، دانش آموزان میان پایه هم اگر قصد تغییر مدرسه را نداشته باشند به طور خودکار از سوی مدرسه برای سال آینده ثبت نام خواهند شد و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج هدف از راه اندازی سامانه ثبت‌نام الکترونیکی برای ثبت نام مدارس خاص و پرتراکم این ناحیه، بیان کرد: با برگزاری بیش از چهار جلسه در شورای معاونین و با حضور مدیران مدارس خاص و پر تراکم، سامانه ثبت نام الکترونیکی مدارس توسط مدارس راه اندازی شد تا روند نام نویسی به طور غیرحضوری انجام شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج بیان کرد: در این جلسات بر رعایت اصل تکریم، کرامت انسانی و حفظ احترام خانوده‌ها، انتخاب افرادی دارای حسن خلق، صبور و آگاه به قوانین و مقررات در ستادهای ثبت نام، دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به شیوع کرونا، اجرای پروتکل‌های بهداشتی، تعیین سهمیه‌های ثبت نام در مدارس در دوره‌های مختلف تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی، اطلاع رسانی به موقع و تمهید مقدمات لازم به منظور پیشگیری از ازدحام تاکید شده است.

وی در مورد مدارس دیگر افزود: مدارس با توجه به شیوع ویروس کرونا باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و برای نوبت‌دهی به خانواده‌ها در خصوص ثبت نام دانش آموزان برنامه ریزی داشته باشند.

فلاح نژاد درباره تعیین محدوده ثبت نام برای ثبت نام دانش آموزان عنوان کرد: محدوده جغرافیایی برای نام نویسی دانش آموزان در مدارس تعیین شده است و با توجه به بعد مسافت چاره ای به جز این کار نداریم و دانش آموزان باید براساس محدوده محل سکونت در مدارس ثبت نام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار