معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه استفاده از ماسک باید فرهنگ‌سازی شود گفت مردم هنگام سلام و احوالپرسی و صحبت کردن ماسک را از روی صورت خود برندارند.
کد خبر: ۸۷۵۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰ 14 July 2020

به گزارش «تابناک البرز» محمد نوری سپهر عنوان کرد: اوایل شیوع بیماری به دلایل متعددی مثل ناشناخته بودن بیماری و اطلاعات کم سازمان بهداشت جهانی در خصوص هوابرد بودن ویروس کرونا و علاوه بر آن ظرفیت کم کشورها در تولید ماسک، استفاده از ماسک چندان تاکید نمی‌شد اما امروزه تمام منابع علمی دنیا برای استفاده از ماسک جهت جلوگیری از انتقال ویروس کرونا یک صدا هستند.

وی ادامه داد: در مکان‌های رو باز که تجمعی وجود ندارد به شرط رعایت فاصله اجتماعی می‌توان ماسک را برداشت.

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی البرز تاکید کرد: قسمت بیرون ماسک نباید مدام لمس شود چرا که به شدت آلوده است و ممکن است دست را آلوده کرده و هنگام لمس چشم و بینی و گوش ویروس وارد بدن فرد شود.

وی افزود: برای جلوگیری از مرطوب شدن ماسک می‌توان از یک دستمال کاغذی در پشت آن استفاده کرد و هر دو ساعت یک بار و در صورت خیس شدن دستمال کاغذی را عوض کرد.

دکتر نوری سپهر گفت: مراکز بهداشتی درمانی مملو از مراجعه کننده است و شدت بیماری بسیار افزایش یافته است. هر شهروند به نوبه خود در کنترل و انتقال ویروس کرونا نقش دارد و باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کند.

برچسب ها: نوری سپهر ، ماسک ، البرز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار