مدیر اجرایی طرح ساماندهی اصناف البرز از اجرای طرح شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب در این استان با هدف کاهش تخلفات و مشکلات خبرداد .
کد خبر: ۸۶۷۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳ 27 June 2020

به گزارش «تابناک البرز» رمضان رستمی گفت: طرح ساماندهی و شناسایی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب با همکاری بازرسان  و کارشناسان اتحادیه های صنفی و واحد بازرسی و نظارت اصناف  اجرایی شده است.

 وی افزود : هدف از اجرای این طرح ، نظام مند کردن فعالیت های صنفی  در سطح شهر کرج و شهرهای اقماری ، زمینه سازی در جهت راه اندازی سامانه جامع فروش اینترنتی برای استفاده تمامی واحد های صنفی سطح شهر ، تقویت و پشتیبانی از اتحادیه های صنفی و حرکت به سوی عدالت اجتماعی در حوزه صنفی  است. 

 رستمی خاطرنشان کرد که طرح شناسایی و ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب با استفاده از ظرفیت نیروهای آموزش دیده و کارشناسان و بازرسان اتحادیه های صنفی و واحد بازرسی و نظارت اصناف استان البرز و بر اساس برنامه  زمان بندی شده ، تا چند ماه آینده در سطح شهر کرج و شهرهای اقماری اجرا خواهد شد .

وی یادآورشد: در این طرح بازرسان با مراجعه به تمام واحد های صنفی و ارائه معرفی نامه عکس دار به متصدی واحد های صنفی ، اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری خواهند کرد و تمام شاغلان و متصدیان واحد های صنفی موظف به همکاری و ارائه اطلاعات در تکمیل فرم های مربوطه هستند باید تلاش کنیم تا فعالان حوزه بازار با شناخت و درک صحیح از وظایف و جایگاه اجتماعی خود ، حرکت در مسیر قانونی کسب و کار را جزئی از وظایف ذاتی خود بدانند و خودشان پیش از راه اندازی واحد صنفی با مراجعه به اتحادیه مربوطه ،مسیر قانونی و صحیح فعالیت صنفی و ورود به دنیای تجارت را طی کنند .

 پیروی و احترام به قانون نظام صنفی برای تمامی فعالان صنفی امری واجب و ضرورتی انکارناپذیر است و بنابراین فعالیت صنفی خارج از قوانین به هیج عنوان پذیرفته نیست و وجهه قانونی ندارد.

 اکنون بیش از ۱۲۰ هزار واحد صنفی و خدماتی در استان البرز فعالیت می کنند که بخشی این واحدها فاقد پروانه کسب است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین