مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان فردیس گفت: بیش از سه کارگاه تولید ماسک راه اندازی شد و روزانه در حدود ۲ هزار ماسک، توسط ستاد، رابطین، خواهران مبلّغه و بسیجیان در شهرستان تولید و توزیع شد.
کد خبر: ۸۵۱۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴ 17 May 2020

به گزارش «تابناک البرز»؛ علی شهبازی ضمن قبولی طاعات و عبادات در ماه پر برکت رمضان و تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت علی (ع)، اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهرستان فردیس، از ابتدای شروع ویروس کرونا در خدمت شهروندان فردیس، شهرک های اطراف و اقماری، اقدامات شایسته و چشمگیری در بحث سم زدایی و پاکسازی معابر عمومی در راستای مقابله با ویروس کرونا انجام داده است.

وی در تشریح اقداماتی که از سوی ستاد به منظور مبارزه با ویروس کرونا، در این شهرستان صورت گرفته است؛ افزود: ۱۶۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط خودرو، در سطح شهر و معابر عمومی استفاده شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فردیس ادامه داد: روزانه بیش از ۲ هزار لیتر الکل، در بین مردم در جهت ضدعفونی کردن منازل آنان توزیع شد.

وی تصریح کرد: در این راستا مساجد، حسینیه ها، مدارس، فرهنگسرا ها، حوزه ها، کانون های بسیج مساجد، ایستگاه های تاکسی،اتوبوس شهرک ها، مجتمع های مسکونی و مراکز بهداشتی و درمانی نیز ضد عفونی شدند.

شهبازی با تاکید به طرح و ابلاغ مقام معظم رهبری در راستای کمک های مومنانه به افرادی که به کرونا مبتلا شدند؛ گفت: در طول این مدت، در ستاد بازسازی عتبات عالیات فردیس، ۴ گوسفند ذبح و در بین خانواده های نیازمند تقسیم شد.

این مسئول با بیان این مطلب که بیش از یک هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی توسط خواهران در ستاد و ۶۰۰ مورد توسط موکب ها توزیع شد؛ عنوان کرد: در این ایام از سوی موکب ها و هیئت های خواهران و برادران، بمناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین در شب های قدر بیش از ۱۰۰۰ پرس غذای گرم توزیع شد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات فردیس با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در سطح شهرستان انجام شده است؛ افزود: روزانه ۵۰۰ عدد الکل و در حدود ۵۰۰ عدد ژل ضدعفونی کننده در بین مردم توزیع شد.

وی ضمن قدردانی از زحمات مردم شریف فردیس، مخصوصا خواهران مبلِّغه، برادران، سپاه پاسداران ناحیه امام رضا (ع)، بسیجیان و افرادی که در این راه قدم برداشتند؛ تشریح کرد: دستور و منویات مقام معظم رهبری اجرا شد و امیداوریم ادامه داشته باشد و در طول عمرمان بتوانیم خدمات شایسته ای انجام دهیم.

شهبازی مطرح کرد: در رسانه ها در کشورهای اروپایی می دیدم که توسط کشورهای که با فرهنگ هستند؛ در ایام شیوع ویروس کرونا ماسک به سرقت میرفت؛ اما در نظام جمهوری اسلامی به خودمان می بالیم؛ چرا که در دوران هشت سال دفاع مقدس وقتی دشمن حمله شیمیایی انجام می داد؛ رزمندگان ما، با ایثار و از خود گذستگی ماسک از صورت برداشته و به رزمنده دیگر می دادند.

وی ادامه داد: هنگامی که زلزلزله کرمانشاه آمد؛ موکب ها از کشور عراق باز می گشتند؛ به دستور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، موکب های اربعین به کردستان، سرپل ذهاب و قصر شیرین رفتند تا به مردم خدمت رسانی کنند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات فردیس در بخش دیگری به گزارش عملکرد موکب های شهرستان فردیس در جهت مبارزه با کرونا پرداخت؛ و گفت: ۸۰ بسته معیشتی به ارزش ۲۹۰ هزار تومان و ۴ عدد گوسفند قربانی شده، در بین اقشار کم درآمد توزیع شد.

وی اضافه کرد: همچنین موکب مکتب الزهرا (ع)، تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ ماسک، ۸۰ ژل ضدعفونی کننده، ۲۰ دست لباس گان، ۲۰۰ دست دستکش، ۲۵ تانکر مواد ضدعفونی کننده(جهت ضدعفونی معابر) در بین شهروندان توزیع کردند.

شهبازی ادامه داد: توسط موکب رایه المهدی یک هزار ماسک، ۶۰ گان لباس،۲۰۰ بسته ضوعفونی کننده و ۲۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه موکب رهروان ولایت ۵ هزار مواد ضدعفونی کننده و ژل در راستای مبارزه با این بیماری به در بین مردم توزیع کردند؛ گفت: همچنین ۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در سطح شهر و معابر استفاده شد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات فردیس بیان کرد: موکب شهدای گمنام مشکین دشت ۵۰ بسته معیشتی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان و یک گوسفند قربانی و تقسیم کردند.

شهبازی با بیان اینکه از سوی موکب غریب مدینه دو هزا ۳۰۰ ماسک و ۳۰ بسته معیشتی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان به اقشار کم درآمد تخصیص دادند؛ یادآور شد؛موکب خادم یاران رضوی فردیس،۲۸۰ بسته معیشتی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان به نیازمندان اهدا کردند.

مریم ابوئی مهریزی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار