رسیدگی به این پرونده از ساعت ۱۱:۲۰ شامگاه ۲۸ اسفند سال ۹۰ و با گزارش آتش‌سوزی مغازه فروش ضایعات پارچه در کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج به مأموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر آغاز شد. مأموران آتش‌نشانی، جسد مردی را در طبقه دوم مغازه پیدا کرده بودند.
کد خبر: ۸۴۱۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷ 25 April 2020

به گزارش «تابناک البرز»؛ کارآگاهان اداره جنایی در تحقیق از کارگر مغازه، هویت مقتول را شناسایی کردند. جسد متعلق به مرد ۴۵ ساله‌ای به‌نام مهدی، صاحب مغازه بود که خانواده مقتول هم از سرنوشت فرزندشان بی‌خبر بودند. آنها ادعا کردند که آتش‌سوزی را کارگر مغازه به آنها خبر داده است. اما موضوعی که در تحقیقات پلیسی مشخص شد این بود که مهدی خودروی سمندی داشت که مقابل مغازه پارک کرده بود. در حالی که خودرو به سرقت رفته بود. با اعلام شماره پلاک خودرو، دستور توقیف خودرو به همه واحدهای گشت پلیس اعلام شد.

ردپای یک زن در جنایت

مرجان، ۳۲ ساله، که از فروشندگان مواد مخدر بود و با مهدی- مقتول- ارتباط داشت، به‌عنوان نخستین مظنون پرونده شناسایی شد. مأموران نیز موفق شدند زن جوان را ۱۱ اردیبهشت سال ۹۱ در میدان صادقیه دستگیر کنند.

ضد و نقیض گویی‌های زن جوان دست او را برای تیم تحقیق رو کرد و در نهایت سرنخ اصلی را به مأموران داد.

او گفت: «اطلاعات زیادی از مرگ مهدی ندارم، من دوستی به‌نام مینا دارم که او نیز اعتیاد دارد. همسر مینا به من گفته بود اگر در رابطه با مرگ مهدی به پلیس اطلاعات اشتباه بدهم در عوض این کار پس از آزادی از زندان ۱۲ میلیون تومان به من پرداخت می‌کند.

با اطلاعاتی که زن مواد فروش در اختیار تیم جنایی قرار داد، ۱۳ اردیبهشت مینا و همسر ۴۱ ساله‌اش رامین بازداشت شدند.

اعتراف به قتل

در تحقیقات اولیه، مینا راز قتل مرد جوان را برملا کرد و گفت: مدتی قبل با رامین آشنا شدم و به عقد موقت او درآمدم. چند روز پیش، رامین گوشی تلفن همراه من را بررسی می‌کرد که چشمش به شماره تلفن مهدی افتاد. از من درباره او پرسید که گفتم از مهدی شیشه می‌خرم. اما باورش نشد و از من خواست با مهدی برای خرید شیشه قرار بگذارم. شب حادثه، ساعت حدود ۹ شب بود که من و رامین و دو نفر از دوستانش به مقابل مغازه مقتول رفتیم. رامین و دوستانش وارد مغازه شدند و با تهدید اسلحه و بستن دست و پای مقتول، او را به طبقه دوم بردند. ۲۰ دقیقه بعد مرا به داخل مغازه بردند مهدی هم به فروش مواد به من اعتراف کرد.

رامین نیز در تحقیقات به قتل مرد جوان اعتراف کرد و گفت: یکی از همدستانم شخصی را در یکی از شهرهای غربی کشور به من معرفی کرد که به همراه مینا راهی آنجا شده و اسلحه و دستبند و شوکر را از او خریداری کردیم و به تهران برگشتیم. بعد به مغازه مهدی رفتیم و او را کشتیم. خودروی سمند او را نیز به سرقت بردیم. خودروی مقتول در خانه خواهرم در منطقه سردار جنگل است.

برای اینکه سرنخی از خود به جا نگذاریم دو کپسول گاز داخل مغازه را باز کردیم و در طبقه اول ساختمان نیز اقدام به آتش زدن ضایعات پارچه و گونی کرده و آنجا به آتش کشیده شد.

تیم جنایی با اطلاعات جدیدی که به‌دست آورده بودند به سراغ دو همدست رامین رفته و دو مرد جوان را نیز بازداشت کردند.

قصاص برای عامل جنایت

با اعتراف متهمان به قتل مرد جوان و تکمیل پرونده، دو زن و سه مرد جوان در دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفتند و رامین به قصاص محکوم شد.

سرانجام چهارشنبه گذشته مرد جوان پای چوبه دار رفت تا حکم قصاص او اجرا شود. اما با تلاش واحد صلح و سازش دادسرا، زمانی که وی فقط چند قدم با مرگ فاصله داشت، خانواده مقتول به حرمت ماه رمضان به او یک ماه فرصت زندگی دادند. بدین ترتیب وی یک ماه فرصت گرفت تا شاید بتواند رضایت خانواده اولیای دم را جلب کرده و از مرگ رهایی یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار