مدیرکل بهزیستی استان البرز، گفت: طرح غربالگری علائم اولیه ویروس کرونا در پاتوق‌ها و محل استقرار معتادین و کارتن خواب‌های استان البرز انجام شد.
کد خبر: ۸۳۶۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵ 04 April 2020

به گزارش «تابناک البرز»؛ اسدالله حیدری اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا اداره کل بهزیستی استان البرز با تدوین تمهیداتی تلاش کرد تا از شیوع ویروس کرونا در بین مددجویان خود جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه ملزومات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بین 122 مرکز وابسته به این اداره کل توزیع شد، بیان کرد:  این اقلام شامل، ضد عفونی بدن، ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی سطوح بود که با مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال خریداری و بین مراکز توزیع شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما مراکز اقامتی میان مدت، مراکز درمانی و کاهش اعتیاد وابسته به اداره کل بهزیستی استان بود که در این راستا اقدامات مختلفی انجام شد، بیان کرد: کمک هزینه خرید لوازم بهداشتی و پیشگیری از ویروس کرونا با مبلغ سه میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون ریال بین 77 مرکز اقامتی میان مدت و همچنین مبلغ هشتصد و شصت میلیون ریال نیز بین کلیه مراکز درمان و کاهش اعتیاد این اداره کل جهت تهیه ملزومات مورد نیاز مقابله با این بیماری داده شد.

حیدری عنوان کرد: طرح آگاهی سازی و آموزش پیشگیری از بیماری کرونا در پاتوق و محل استقرار معتادین کارتون خواب‌ها توسط مراکز گذری و  تیم‌های ثابت و سیار در سطح استان اجرا شد.

وی تصریح کرد: در این مناطق خدماتی مانند غربالگری اولیه بیماری کرونا، توزیع اقلام بهداشتی، ضد عفونی محل، توزیع پوشاک، غذای گرم و میوه ارائه شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما ویژه محلات آسیب پذیر و حاشیه استان بود  که توسط 15 گروه همیار سلامت روان اجتماعی در 15 محله انجام شد.

حیدری با اشاره به تولید دو هزار و 500 ماسک توسط موسسه مهر مائده و توزیع بین محلات، گفت: همچنین هزار و 200 بسته مواد ضد عفونی کنند بین ساکنین این محلات توزیع شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به اینکه شیوع این ویروس تبعات روانی در جامعه دارد، افزود: در راستای ارائه خدمات ویژه آسیب‌های روانی این بیماری در جامعه خط مشاور تلفنی 1480 حتی در روزهای جمعه و تعطیل برای ارائه خدمات فعال شدند.

وی اظهار داشت: تعداد مشاوران  از 10 به 14 نفر افزایش دادیم و مشاورین در سه شیفت 8 صبح تا 12 شب خدمات ارائه می کنند و تا کنون 830 نفر از خدمات مشاوره ای با موضوع کرونا در استان البرز بهره مند شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار