رئیس پلیس فتا البرز گفت: فردی که با کپی اطلاعات کارت بانکی شهروندان با دستگاه اسکیمر، اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب ۱۰۰ نفر از شهروندان کرده بود دستگیر شد.
کد خبر: ۷۹۳۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹ 03 November 2019

به گزارش «تابناک البرز»؛ سرهنگ  محمد اقبالی با اعلام این خبر گفت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و مدعی شدند که کارت عابر آنها در اختیار خودشان بوده و از حساب آنها برداشت صورت گرفته است که بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان اداره مقابله با جرائم و عملیات پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که برداشت به صورت اینترنتی نبوده و به صورت فیزیکی از طریق دستگاه پوز و دستگاه ATM از حساب مالباختگان برداشت شده، که اطمینان ماموران به کپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان از طریق اسکیمر به یقین تبدیل شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند متهم پس از سرقت و کپی کارت بانکی بیش ۳۵۰ نفر از شهروندان به وسیله دو دستگاه پوز سرقتی که متعلق به میوه فروشی سیار بوده اقدام به  مشاهده موجودی کارت کرده و درصورت وجود موجودی با خرید طلا و دخانیات موجودی کارت را خالی کرده اند.

سرهنگ اقبالی ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی  ماموران با تلاش شبانه روزی و به کارگیری اقدامات پلیسی موفق به شناسایی متهم شده که پس از مراجعه به مخفیگاه وی متوجه شدند نامبرده به همراه خانواده اش در یکی از کشورهای همسایه در حال خوش گذرانی با پول‌های حاصل از کلاهبرداری است.

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: ماموران با زیر نظر گرفتن دو ماهه متهم و خانواده‌اش در نهایت متوجه بازگشت نامبرده به کشور شدند که بلافاصله بدون تعلل وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه این شیاد کلاهبردار تعداد زیادی کارت خام بانکی، دستگاه اسکیمر و سایر لوازم ملزوم برای کلاهبرداری اسکیمری کشف شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات دقیق ماموران به کپی کردن از کارت ۳۵۰ نفر از شهروندان اعتراف کرده که تاکنون به برداشت غیر مجاز از کارت بانکی ۱۰۰ نفر از آنها به ارزش ۱۰ میلیارد ریال اقرار کرده است.

رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار کرد: تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد و تا کنون هشت نفر از مالباختگان شناسایی شده اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار