کتاب «آخرین معبر» دیرنوشته‌های حسن ایزدبین و روایگر خاطرات این جانباز شیمیایی دفاع مقدس با بازنویسی خسرو عباسی خودلان است.
کد خبر: ۷۸۶۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲ 09 October 2019

به گزارش «تابناک البرز»؛ ایزدبین در بخشی از پیش‌گفتار کتاب آورده است: مجموعه خاطراتم از هشت سال دفاع مقدس، بیش از یک و نیم دهه قبل از این نوشته شده و همانطور که در آن اشاره خواهم کرد در شرایط روحی و جسمی خاص بوده است.

«آن ایام بیشتر به خاطر وضعیت مجروحیتم به یک خواب شباهت داشت و شاید هیچ قاعده و قانونی در نوشتارم نبود و مطالبی که به ذهنم می‌رسید به قلم می‌آمد و خودم هیچ نقشی در نوشتن آن نداشتم؛ اینکه می‌گویم خودم، منظورم این است که با فکر و اندیشه نبود و بیشتر حرف دلم بود که از نوک قلم روی صفحه سفید کاغذ نقش می‌بست.»

نویسنده کتاب پس از پیشگفتار به مواردی از جمله خاطرات کودکی و نوجوانی، فتح سوسنگرد و نظم جنگ‌های ناامن و جهاد در جبهه غرب و گردان تخریب عملیات کربلای چهار و کربلای پنج پرداخته است.

در بخش پایانی کتاب تصاویری از ایزدبین و همرزمانش در دوران دفاع مقدس به چشم می‌خورد.

کتاب آخرین معبر در قطع رقعی و در ۳۵۲ صفحه و ۱۱ فصل برای نخستین ‌بار توسط انتشارات حنظله وابسته به اداره‌کل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان البرز با شمارگان ۲ هزار و ۲۰۰ نسخه و قیمت ۸۸ هزار ریال منتشر شد.

ویراستاری این اثر را فاطمه دهقان نیری و طراحی جلد و صفحه آرایی آن را حامد دهقان‌نیری بر عهده داشت.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره ۳۴۶۰۹۵۹۰ در کرج (۰۲۶) تماس حاصل کنند.

حسن ایزدبین جانباز ۵۰ درصد شیمیایی، متولد ۱۳۴۴ و از رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارای ۴۷ کتابخانه نهادی و ۲۳ کتابخانه مشارکتی است.

کتابخانه های استان با داشتن یک میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه کتاب، ۹۶ هزار و ۲۰۰ نفر عضو دارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار