علی امیرکمالی گفت: چیزی که به بدنه تئاتر دفاع مقدس ضربه می زند انجام کار جزیره ای و بی کیفت در استان است در صورتی که می توان با همکاری دستگاه ها و متولیان فرهنگی بودجه های هرچند محدود کنار یکدیگر جمع و تئاتر دفاع مقدس در مرکز شهر، مراکز پر رفت و آمد، دانشگاه ها و مدارس روی صحنه رود.
کد خبر: ۷۸۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱ 23 September 2019

رییس بسیج هنرمندان استان البرز گفت: در هفته دفاع مقدس بیش از 60 تئاتر صحنه ای و خیابانی با موضوع دفاع مقدس در سراسر استان البرز برگزار می شود.

علی امیرکمالی ادامه داد: این نمایش ها با همت انجمن نمایش بسیج هنرمندان استان در شهرهای ساوجبلاغ، نظرآباد، فردیس، محمد شهر، کرج و دیگر شهرهای استان برگزار می شود.

وی افزود: تئاتر دفاع مقدس نمايشی باارزش از ايثارگری رزمندگان ماست و كار كردن در اين زمينه نیازمند تخصص است. این هنر با توجه به اینکه برهه های حساس تاریخ کشور را به نمایش می گذارد باید به گونه ای روی صحنه رود که مخاطب با وقایع جنگ همراه شود.

رییس بسیج هنرمندان با تاکید بر اینکه در سال های اخیر تئاتر دفاع مقدس بسیار مظلوم واقع شده است، تصریح کرد: متاسفانه به جز بسیج، ارگان ها و سازمان های فرهنگی و هنری در استان کمتر به این هنر ارزشی بهاء داده و بودجه ای از اعتبارات فرهنگی خود اختصاص می دهند.

امیر کمالی ادامه داد: به نظر می‌رسد برای رهایی تئاتر دفاع مقدس از بن‌بست و ترغیب مخاطبان به تماشای این آثار نمایشی، باید مقوله تئاتر دفاع مقدس را از جریان عادی تولیدات نمایشی مجزا ندانسته و نگاه ما به این ژانر نمایشی جدای از سایر مقولات تئاتری نباشد.

وی با بیان اینکه تئاتر دفاع مقدس باید در بطن مردم باشد، افزود: متاسفانه هنوز بسیاری از داستان های ناب و ماندگار دفاع مقدس که در کتاب هایی با موضوع دفاع مقدس در کشور منتشر شده، پای به عرصه نمایش نگذاشته اند، لذا باید هنرمندان تئاتر انقلاب زمینه ورود این نوآوری ها را به تئاتر دفاع مقدس باز کنند.

رییس بسیج هنرمندان با بیان اینکه تئاتر دفاع مقدس در طول سال نیز در مساجد استان اجرا می شود، گفت: نباید تئاتر های دفاع مقدس مختص هفته دفاع مقدس باشد بلکه باید در طول سال تداوم داشته باشد زیرا دفاع مقدس جریانی پویا و زنده است و زمانی در عرصه جنگ سخت بوده و امروز در زمین جنگ نرم فضای مجازی است.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه زبان هنر، تأثیرگذارترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی است، گفت: استفاده از زبان هنر برای بیان ارزش های انقلاب و دفاع مقدس می تواند برای نسل آینده که جنگ سخت را به چشم ندیدند بسیار موثر و اثرگذار باشد، تئاتر دفاع مقدس قدمت دیرینه ای در فرهنگ ما دارد بنابراین هنرمندان ارزشی باید با تولید آثار فاخر در زمنیه "تئاتر دفاع مقدس" طلایه دار ارزش های دفاع مقدس به آیندگان باشند.

الهه ملاحسینی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار