با ورود سامانه بارشی به البرز تدابیر پیشگیری از بروز خسارت های احتمالی پیش بینی شد.
کد خبر: ۷۶۱۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹ 10 July 2019

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز در پی اخطاریه اداره کل هواشناسی، خطاب به فرمانداران، دستگاههای اجرایی، خدماتی، امدادی، ایمنی و شهرداریهای استان آماده باش اعلام کرد.

مهدی مهرور اظهار داشت: طبق گزارش هواشناسی از اواخر سه شنبه تا اوایل وقت پنجشنبه در منطقه البرز مرکزی شاهد جوی خواهیم بود که پیامد آن وزش باد شدید و لحظه ای، گرد و خاک، بعضی ساعات رگبار پراکنده و رعد و برق مورد انتظار است.

وی افزود: در این راستا حضور فرمانداران، شهرداران در شهرستان و بخشداران در محل خدمت خود الزامی است.

وی ادامه داد: جهت جلوگیری از مخاطرات رعد وبرق وصاعقه و همچنین به دلیل احتمال سیلابی شدن موقت رودخانه ها و مسیل به ویژه در ارتفاعات از استقرار در این مناطق خودداری کنند. مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز افزود: همچنین حفظ آمادگی اعضاء شورای هماهنگی شهرستانها به منظور مقابله با هرگونه حادثه احتمالی، ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه های امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی صورت گیرد.

مهرور با تاکید بر اقدامات بازدارنده بیان کرد: اعلام پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولان محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصاً کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها لازم است همچنین شهروندان از سفرهای غیر ضروری در جادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ خودداری کنند.

مدیر کل بحران در پایان اشاره کرد که مکانهای امن برای اسکان موقت شهروندان و آمادگی شرکت های خدماتی (آب و فاضلاب شهری وروستایی، برق، گاز، تلفن همراه وثابت، آب منطقه ای) ضروری است تا درصورت نیاز در کم ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای امداد وخدمت رسانی انجام پذیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار