رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو کرج یکی از علل گرانی خودرو را فعالیت‌ سایت‌های اینترنتی و اعلام قیمت‌های ناعادلانه در این سایت‌ها عنوان کرد.
کد خبر: ۷۴۵۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲ 15 May 2019

به گزارش «تابناک البرز»؛ حمید کریمی یکی از علل گرانی خودرو را سایت‌های خرید و فروش اینترنتی دانست و گفت: این سایت‌ها توازن بازار را به شدت بهم ریخته است و قیمت‌هایی ناعادلانه در آنها اعلام می‌شود.کریمی افزود: در ضمن ما این هشدار را به مردم می‌دهیم که این سایت‌ها به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند، چطور ممکن است که یک سایت قیمت خودرو را برای هفته آینده آینده اعلام کند؟ یا این که یک خودرو را به چهار نفر بفروشد؟

وی در ادامه اظهار داشت: متولی این سایت‌ها مشخص نیستند و معلوم نیست چه کسی آنها را اداره می‌کند، اگر در هرکدام از واحدهای صنفی مجوزدار حقی از مردم پایمال شود من به شخصه برای احقاق حق مردم حتی آن واحد صنفی را پلمب می‌کنم، اما در این سایت‌ها هیچ کس پاسخگوی مردم نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو کرج در ادامه به بازار خودور کیانمهر اشاره و اظهار داشت: این بازار خودرو که به شیطان بازار هم معروف است توسط شهرداری برای کسب درآمد بیشتر اجاره داده می‌شود به این صورت که هرکس قیمت اجاره ماهانه بالاتری بپردازد، بازار ما اوست، ارقامی مانند ۷۰ یا ۸۰ میلیون تومان هم اصلا غیر عادی نیست، خود این بازار هم باعث افزایش قیمت خودرو شده است، اگر قرار است بازاری به این شکل وجود داشته باشد باید زیر نظر اتحادیه باشد نه اینکه بدون وجود کارشناس و یا ناظری در آن بازار خرید و فروش انجام بگیرد .

کریمی در بخشی دیگر اپلیکیشن‌های حمل و نقل را  هم غیر مطمئن دانست و گفت: این شرکت‌ها به   چه صورتی اداره می‌شود؟ این شرکت‌ها فقط با ارائه کارت ملی در گوشه خیابان اقدام به استخدام راننده می‌کنند و باقی ماجرا مشخص نیست، در هر مسئله‌ای ما منتظر این هستیم تا اتفاق ناگواری رخ دهد سپس جبران کنیم ما در این خصوص چرا پیشگیری نمی‌کنیم تا نیاز به درمان نداشته باشیم؟  

وی در پایان اظهار داشت:مردم در سطح شهر بنرهای تبلیغاتی سایت‌های اعلام قیمت خودرو و املاک و شرکت‌های حمل و نقل شهری را می‌بینند و این بنرها را سند اعتبار آنها می‌دانند در صورتی که هیچ کدام از آنها مورد تایید نیستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار