مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان البرز اعلام کرد که نوروز امسال 251 مورد ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغی این استان متوقف شد.
کد خبر: ۷۳۳۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲ 10 April 2019

رفیع یگانه افزود: در این مدت 512 مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و باغی به مساحت 120 هکتار شناسایی که 10 مورد آنها تخریب شد.

وی اظهار داشت: این تغییر کاربری ها در قالب ساخت بنای تجاری، مسکونی، سرایداری، انباری، محوطه سازی، دیوار کشی و ... انجام شده است.
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی البرز گفت: برنامه گشت های نظارتی بر امور اراضی ویژه تعطیلات نوروزی از 28 اسفند ماه سال 97 آغاز و تا پایان روز 16 فروردین ماه جاری در قالب 10 تیم در تمام شهرستان های استان البرز اجرا شد.
یگانه با بیان اینکه تغییرکاربری زمین های کشاورزی و باغی در سال های گذشته سبب محدودیت این منابع شده، گفت: این اقدام برخی افراد سودجو سبب خارج شدن اراضی کشاورزی از چرخه تولید می شود.
وی بیان داشت: تخریب اراضی کشاورزی و باغی سبب کاهش تولید و اشتغال شده و از سوی دیگر بر مشکلات اجتماعی می افزاید.
مدیرامور اراضی جهاد کشاورزی البرز اضافه کرد: با وجود منابع محدود مالی و امکانات از همه ظرفیت ها برای پیشگیری از تخریب و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ های استان استفاده کرده ایم.
وی افزود: بیشترین تغییر کاربری اراضی به ترتیب در شهرستان ساوجبلاغ به تعداد 169 مورد و شهرستان کرج به تعداد 115 مورد بود و کمترین در شهرستان طالقان به تعداد 13 مورد شناسایی شده است.
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی البرز از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغات ، مراتب را از طریق سامانه تلفنی 131 اطلاع رسانی کنند.
استان البرز دارای حدود 75 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی حاصلخیز است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار