مدیرکل انتقال خون البرز از مردم نوعدوست این استان خواست با توجه به فصل سرما و ایام پایانی سال با اهدای خون، کمبود ذخایر خونی را تامین کنند.
کد خبر: ۷۱۸۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱ 24 February 2019

محمدرضا مهدی زاده افزود: اهدا کنندگان خون همیشه در تهیه و تامین خون و فرآورده های خونی یاور انتقال خون هستند و از این عزیزان انتظار کمک بیشترداریم. 
وی اضافه کرد: با توجه به فصل سرما و کاهش دما مراجعه برای اهدای خون سالم کمتر شده و اداره کل انتقال خون استان با کاهش ذخایر خونی مواجه شده است . 
مدیرکل انتقال خون البرز خاطرنشان کرد: در ماه پایانی سال مصرف خون و فرآورده های آن افزایش یافته و بیماران تالاسمی که مصرف کنندگان دائمی خون هستند تمایل دارند که تزریق خون منظم خود را قبل از روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز انجام دهند. 
مهدی زاده افزود: اعمال جراحی در این ماه نیز افزایش یافته و هفته آخر اسفند ماه که به تعطیلات نیز ختم می شود، بیماران تحت عمل جراحی، باید در بیمارستان پایدار و ترخیص شوند. 
وی خاطرنشان کرد: مرکز جامع اهدای خون پلاسما (مهربانو) واقع دررجایی شهرکرج نیز روزانه آماده دریافت خون و پلاسمای مردم است. 
مدیرکل انتقال خون البرز ازساکنان رجایی شهر و باغستان کرج خواست که برای اهدای خون خود به مرکز مهربانو مراجعه کنند. 
وی گفت: مردم همیشه در تهیه و تامین خون و فرآورده های خونی یاور انتقال خون هستند که امیدواریم با اهدای پلاسما در تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص نیز انتقال خون را نیز یاری کنند . 
وی افزود: اکنون سه پایگاه مرکزی اداره کل انتقال خون استان البرزواقع در 45 متری گلشهر چهارراه گلزار غربی از ساعت هشت الی 19 ، مرکز جامع خونگیری مهربانو واقع در رجایی شهر، خیابان داریوش از ساعت هشت الی 18.30، پنجشنبه ها از ساعت هشت الی 13 و مرکز ثابت خونگیری توحید واقع درمیدان توحید از ساعت هشت الی 13 برای اهدای خون فعال است. 
مهدی زاده تاکید کرد: اهداکنندگان کارت ملی خود را همراه داشته باشند. 
استان البرز با حدود سه میلیون نفر جمعیت یکی از مناطقی است که با حوادث مختلف مواجه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار