رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزودن ۵ هزار تخت به ظرفیت مراکز اقامتی البرز خبر داد.
کد خبر: ۷۱۱۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲ 05 February 2019

به گزارش «تابناک البرز»؛ علی اصغر مونسان با همراهی استاندار البرز و مسئولان استانی پس از حضور در گلزار شهدای چهارصد دستگاه و ادای دین به مقام شهدای البرزی، از کاخ سلیمانیه و مجتمع تفریحی گردشگری رز  بازدید کرد.

مونسان اظهار کرد: البرزپتاسیل های ویژه ای در حوزه گردشگری دارد، همجواری با تهران این امکان را به استان می‌دهد که بازارهای گردشگری خود را بیش از پیش رونق دهد.

معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه امسال در البرز ۱۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری سرمایه‌گذاری می‌شود، گفت: پنج هزار تخت نیز به ظرفیت تخت‌های اقامتی این استان اضافه خواهد شد.

این مسئول گفت: در کنار ساخت مراکز اقامتی باید به رونق بوم گردی این استان نیز توجه ویژه شود، البرز مناطق طبیعی زیبایی دارد و توجه به این ظرفیت می‌تواند به رونق گردشگری استان کمک کند.

وی همچنین بر  ضرورت رونق صنایع دستی و ایجاد یک بازارچه دائمی در البرز تاکید کرد و گفت: به دنبال ایجاد یک بازارچه دائمی صنایع دستی در البرز هستیم تا بتوانیم ظرفیت های صنایع دستی البرز را بیشتر معرفی کنیم .

وی به موضوع ثبت جهانی تپه ازبکی اشاره کرد و گفت: هر سال یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار میراث فرهنگی داریم که بر اساس اولویت ثبت این تپه هم در دستور کار قرار گرفته است.

مونسان در پایان اعلام کرد:  در حال حاضر پرونده راه‌آهن شمال به جنوب که یکی از محورهای مهم مواصلاتی است برای ثبت جهانی پیگیری می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار