فرماندار ساوجبلاغ تغییر برخی طرح های اولویت دار این شهرستان توسط دستگاه های اجرایی را سئوال برانگیز دانست و گفت: این موضوع را از طریق استانداری و بازرسی استان پیگیری می کنم.
کد خبر: ۷۰۰۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰ 07 January 2019

ابوالقاسم پالیزگیر در نشست مشترک کمیته برنامه ریزی و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ساوجبلاغ افزود: با اینکه برخی پروژه های عمرانی به عنوان طرح های اولویت دار معرفی شده است اما اعتبارات آنها به پروژه های دیگری تخصیص داده شده است.
وی بدون اشاره به نام این پروژه ها گفت: طبق قانون اولویت بندی تخصیص اعتبار و اجرای پروژه ها در شهرستان ها عهده فرمانداران است و ضرورتی ندارد که کارشناس یک اداره کل نسبت به جابه جایی اولویتها اقدام کند.
وی همچنین از تخصیص اعتبارات محدود به برخی از پروژه ها هم گلایه کرد و افزود: برای پروژه مهمی همچون جاده برغان - کردان اعتبار ناچیزی اختصاص یافته است که انتظار می رود اصلاح شود.
فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به دستور استاندار مبنی بر بازسازی مزار شهدای ینگی امام این منطقه گفت: این پروژه باید در اولویت اعتباری سال آینده قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحقق 125 درصدی تعهدات اشتغال این شهرستان در سال جاری اشاره کرد و افزود: تعهد ساوجبلاغ اشتغال برای پنج هزار و 700 نفر بود که این رقم به 6 هزار و 710 نفر رسیده است .
پالیزگیر بیان داشت: امسال در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی بانک کشاورزی شهرستان بیشترین پرداختی را با حدود یک هزار و 320 میلیارد ریال تسهیلات برای 104 پروژه داشته است.
وی درباره طرح‌های روستایی معرفی شده به بانک سینا نیز گفت: در مجموع 14 طرح با اعتبار 710 میلیارد ریال برای استفاده از تسهیلات اشتغالزا به این بانک معرفی شده است.
وی از تشکیل گروه بازرسی متشکل از نمایندگان فرمانداری، ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صمت و بانک های عامل برای پیگیری اشتغالزایی در ساوجبلاغ خبر داد و افزود: با تشکیل این گروه به صورت سرزده از واحدهایی که تسهیلات دریافت کرده اند بازدید خواهیم کرد تا نتایج حاصل را رصد و برسی کنیم.
فرماندار ساوجبلاغ همچنین خواستار ارائه گزارش عملکرد ادارات برای انعکاس در رسانه ها ، تریبون های نماز جمعه و نمایشگاه های مختلف برای اطلاع رسانی به عموم مردم شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار